Wpis z mikrobloga

Motomirki, w tym tygodniu zaczynam kurs na moto więc chcę się jakoś sensownie przygotować.
Kask chyba wybrałem - HJC RPHA 11, rękawice myślałem o Shima ST-1.
Została kwestia butów i ubrań. Co myślicie o zestawie RST Tractech Evo II?
Wolę od razu kupić lepszy sprzęt żeby został na dłuższy czas, kwestia czy w podobnej kasie to dobry komplet?:) celuję w MT07 i głównie na miasto po wszystkim więc raczej coś łatwego do zdejmowania i nie wygladającego jakby się z toru wracało.
#motocykle
  • 17
@lozik jeśli chodzi o skórę to idź do sklepu i przymierzaj różne komplety różnych producentów i kup to co na Tobie najlepiej leży. A buty to zależy ile chcesz wydać, polecam alpiny smx6 albo SIDI B2 albo SIDI vertigo np :-)
@gerard-kowalski: Na pewno będę kupował wszystko w sklepie, pewnie w tym tygodniu podjadę zmierzyć tylko chciałem zrobić wstępny zestaw żeby sprawdzić jego dostępność w Krakowie.
Buty celuję w okolicy tych 900 zł.

@enjoi: @gerard-kowalski: pewnie jakiś tekstylny byłby bardziej przewiewny ale z drugiej strony skóra bardziej wytrzymała. Ten Tractech podobno dość przewiewny ale to rzeczywiście sprawdzę w sklepie.

Wchodzi w grę jeszcze komplet bardziej miejski czyli dobra kurtka+jeansy i
@lozik: mam rpha-11 - polecam, świetny kask :) Mam też shima st-1 i bardzo szybko kupiłem lżejsze rękawiczki. Średnio się nadają do miasta, bo jest w nich baardzo ciepło, a ręka po wyciągnięciu śmierdzi skórą.
@lozik: Z tego miejskiego kompletu wywaliłbym słowo krótkie. Do skóry kup sobie bieliznę termoaktywną, będzie wygodniej i łatwiej się ściągać. A i tak musisz osobiście na siebie wrzucić kilka kombiaków, bo każdy producent inaczej szyje. Co do

jakiś tekstylny byłby bardziej przewiewny

to ostatnio @syrena_elektro przesiadł się z tekstyla w skórę i chwalił. O ile tekstyl może być bardziej przewiewny, tak ogólny komfort termiczny może okazać się odmienny.
@enjoi: pod krótkie miałem na myśli np. Alpinestars SP-1 albo Alpinestars Faster II. W mieście po zejściu z moto często muszę kilka spraw załatwić, więc potrzebuję buty w których mogę w miarę komfortowo chodzić.
@enjoi: @lozik: też ostatnio się z tekstyla w skórę przesiadłem i… jak jest 24+°C i jadę tylko do pracy to tylko tekstyl. Bo nie chce mi się ubierać termoaktywek do pracy - a skóra bez bardzo ciężko schodzi. W trasie problem nie istnieje.

Też rozważałem tractecha, ale pojawiły się rebelhorny piston 2 + stroke 2 - przymierzyłem i mi pasowały i kupiłem. Jestem zadowolony i teraz jak ubieram
@enjoi: Wpis zacząłem od tego, że dopiero zaczynam więc mogę nie znać kategorii sprzętu.
Z logiki wynika, że taką kurtkę od zestawu RST mogę ubrać w mieście do jeansów i np. butów Alpinestars, co da mi w miarę bezpieczny i komfortowy zestaw. Nie mam racji?

@11mariom: Nie wiem czego chcę bo skąd mam to już wiedzieć? Biorę wszystko możliwie czarne/czarno-białe właśnie żeby nie krzyczeć wizualnie, bo umiejętności tego jeszcze nie