Wpis z mikrobloga

W niedzielny poranek, patrol dwóch młodych policjantów zatrzymał mnie z powodu polskiej flagi na tablicach, zakrywających eurogwiazdki (tzw. zestaw naprawczy do tablic). Obyło się bez mandatu, choć oczywiście musiałem odkleić flagi z tablic. Naklejki po odklejeniu nadają się już tylko do wyrzucenia, więc siłą rzeczy, chcąc nie chcąc wyszło trochę tak, że policja kazała mi zniszczyć dwie polskie flagi ;-)

Z tego miejsca pozdrawiam miłych Panów policjantów ( )

#policja #prawo #motoryzacja #przepisy #przepisydrogowe
Pobierz moremore - W niedzielny poranek, patrol dwóch młodych policjantów zatrzymał mnie z po...
źródło: comment_CmCq2a8IINY1RgLMtsYaEDzHTa0mlZcF.jpg
  • 97
@Jade: Widzę, że tablice unijne jednak ryją banię. Specjalnie dla Ciebie wczoraj przez pół dnia bojkotowałem unijne drogi i jeździłem tylko tymi typowo polskimi, o których piszesz: https://youtu.be/P4N7OlFzCls

Ja szanuję to, że chcesz czcić unię za te wszystkie dary, którymi nas obdarza i Ci nie bronię, ale Ty łaskawie mi tego nie nakazuj. Po Polsce jeżdżą auta ze starszymi tablicami, z polską flagą i jakoś nikomu to nie przeszkadza (chociaż teraz
@moremore: Zasłaniasz flagę europejską bo jesteś przeciwnikiem strefy schengen czy symboliki maryjnej, która przyświecała projektantowi flagi? ["Sam Arsène Heitz przed śmiercią wyznał, że inspiracją dla niego był wizerunek Matki Boskiej, która według jednej z interpretacji jest przedstawiona w Apokalipsie św. Jana na lazurowym tle, a jej głowę okala 12 gwiazd"]
@kotelnica: Bzdury piszesz. Schengen było na długo zanim powstała UE. A rozwiązanie, które mi proponujesz nic nie wnosi bo wciąż musiałbym mieć na tablicach flagę unii, a jak już wspomniałem - denerwuje mnie to, więc nie wiem gdzie się dopatrujesz efektywności. Jeśli chodzi o mandat to oczywiście jestem gotów go zapłacić bez zbędnego gadania. Tak to już jest, że obywatelskie nieposłuszeństwo nawet w tak drobnych sprawach ma swoje konsekwencje.