Wpis z mikrobloga

No i wiedziałem że coś zjebią. Po zmianie spawn pointów z domu łapie mi może dwa trzy poki, a wcześniej miałem nawet kilkanaście. Powrót do czasów sprzed listopada. Wtedy też taka lipa była.

No i dodatkowo jeden pokestop zamienili na gyma, akurat ten, który mi łapało z baru na mieście. Oby itemy, które wypadają z gymów były takie same jak te z pokestopów, bo lubiałem tam czasem usiąść na piwku i co 5 minut zakręcić stopem.
#pokemongo
  • 10
@pawel8511: Przecież tylko zyskasz przez zmianę na gyma. Z gymów poleci ci więcej itemów niz z pokestopów przez sam fakt tego, że jak będziesz go często używał to ulepszać będziesz medal danego gyma. Lepszy medal - więcej itemów. To samo jesli gyma kontroluje twoja drużyna. Jeśli tak to też więcej itemów.
@pawel8511: Wydaje mi się że to tylko chwilowe, bo te spawny, biomy i nesty co teraz są po zmianie wykorzystują info z OSM sprzed listopada, dlatego myślę, że się przenieśli chwilowo na stary serwer, żeby zaimplementować zmiany na nowym. Aczkolwiek to tylko teoria
@Feuforce: jeśli z gyma będą leciały te same itemy co z pokestopów to będzie to #dobrazmiana :). I wtedy szkoda że tylko dwa stopy zamienili u mnie na gymy (sam zresztą pisałem o tym wczoraj żeby zamienili więcej stopów na gymy). Tyle że to Niantic, trzeba brać na to poprawkę ;).
Swoją drogą, mogliby zrobić że gymy będą teraz pokazywane na radarze tak jak stopy.
Wierz mi że u mnie jeśli
@pawel8511: Moja teoria co do zmian pokestopów ma gymy jest taka, że zamieniły się tylko te, które mają pokestopy blisko siebie. Jeśli pokestop jest odosobniony to prawdopodobnie się nie zmienił. Więc była to zmiana całkowicie automatyczna bez wpływu Niantic na rezultat.
@Feuforce: u mnie jest kilka stopów bliżej siebie i nie zostały one zamienione. A szkoda. Jeśli gymy będą dawać te same itemy co stopy to mogliby zrobić jak najwięcej gymów. Bo na razie po zmianach u mnie w mieście będzie 12 zamiast 10 gymów. A to jednak mało.
@pawel8511: Cóż, kwestia czasu raczej. W ingressie dodali możliwość przeglądania próśb o nowe portale dla lvl 15. Oznacza to tyle, że więcej osób będzie mogło je przeglądać i oceniać. W ten sposób powstają nowe stopy. W miejscowości obok dodany został nowy stop obok dwóch i został ten nowym gymem. W innej miejscowości obok na rynku zamieniono jeden z trzech bliskich stopów na gyma. Ale mówię tu o bardzo bliskich, max 50
@Feuforce: u mnie w miescie w ingressie doszło jakieś 6-7 portali. Niestety w PoGo dało to tylko dwa nowe stopy i to właśnie tuż obok obecnych. Dosłownie kilka metrów. Te stopy pozostały stopami a na gymy zamienili dwa inne. Także u mnie nie widzę żadnego związku z odległością nowych gymów od stopów.
@Feuforce: jak sobie teraz jeszcze tak myślę to najgorsze jest to że ten pokestop co zamienili w gyma łapało mi z tego baru tak na granicy zasięgu. Jak wiadomo żeby wejść w interakcje z gymem trzeba być jednak bliżej niż w przypadku stopa. Oby jednak do samego kręcenia to wystarczyło bo inaczej będzie lipa.