Wpis z mikrobloga

w pierwszej kolejności witam Szanownych Kolegów i Koleżanki obserwujących tag #pentax .

Otóż, niedawno stałem się właścicielem k-50. W związku z powyższym, szukam do niego obiektywów, które pozwolą mi wykorzystać sprzęt. Przede wszystkim skupiam się na portretach i zdjęciach z małą GO. W związku z tym moje pytanie: czy nie dysponujecie nieużywanym, jasnym obiektywem (f 1.2 - f1.7) o małej ogniskowej (50-55 mm), który można sprzedać w rozsądnej cenie, by kto inny (JA, JA, JA #kupie !) mógł się nimi cieszyć? ( ͡º ͜ʖ͡º)

nawet w razie braku rzeczonego sprzętu, chętnie wysłucham też rad w kwestii jaki obiektyw kupić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 9
@budus2: pies ogrodnika :P o jakim obiektywie mowa, jeśli można wiedzieć. Sam kupiłem SMC pentaxa 50 mm f1.7. Ale chcę kupić coś jeszcze. Mieć porównanie. Może coś innego sprawdzi się lepiej. Zresztą, nawet wśród tego samego modelu każdy egzemplarz może się różnić. Trzeba dążyć do doskonałości :D
a skoro już zacząłem... Czy orientuje się ktoś co do możliwości podejrzenia histogramu w wizjerze optycznym podczas robienia zdjęcia k-50? nie uśmiecha mi się za każdym razem przechodzić na podgląd ekranu.