Wpis z mikrobloga

I znowu Słowacy wykolegowali wyszehradzkich parterów i w odpowiednim momencie przyjęli pojedynczych uchodźców żeby tylko uniknąć postępowania komisji europejskiej i nie być pod obstrzałem jak Polska i Węgry.

I to jest realna realizacja interesu narodowego. Robisz niby niewiele warty gest i już nie jesteś wymieniany przez europejskie rządy media w grupie ''pariasów Europy'' i oddalasz widmo kary. Jednocześnie wypychasz pod pręgierz sojuszników, którzy są jednocześnie konkurentami w regionie.
Koszt znikomy zyski znaczne. Już nawet pochwały dla Bratysławy przyszły z Brukseli.
W Polsce władza nie przyjmie tych kilku czy kilkunastu uchodźców, bo boi się negatywnych komentarzy na pikio i wykopie.

#polityka #neuropa #4konserwy
  • 86
@szurszur: jak są mięczakami to niech tak robią,my nikogo nie przyjmiemy i nawet nie dostaniemy żadnych kar,
"tak,tak,dalej niech pis się wyłamuje a potem płacze" Niemcy pokazały jeszcze za PO gdzie mają solidarność w sprawie nord stream 2
"nasza pozycja międzynarodowa słabnie takimi pokazówkami" w jakim konkretnym aspekcie?Bo z tego co wiem to w odwiedziny wybiera się do nas Prezydent USA
@donmuchito1992: @Kempes: To @szurszur napisał:

Koszt znikomy zyski znaczne. Już nawet pochwały dla Bratysławy przyszły z Brukseli.


NAWET POCHWAŁY PRZYSZŁY, niesamowity sukces geopolityczny Bratysławy. Jeśli myślicie że politykę determinuje to kogo pochwali Bruksela to poważnie nie ma o czym gadać i dyskutować. Bo tego nie można traktować poważnie :)

W Polsce władza nie przyjmie tych kilku czy kilkunastu uchodźców, bo boi się negatywnych komentarzy na pikio i wykopie.


Władza
@szurszur: Nie wciskam Ci nic, to są Twoje słowa i w sumie żaden wycinek bo nic więcej nie napisałeś o tym. Za to używasz argumentów że niby PiS patrzy na komentarze na wykopie. Ja rozumiem taki sarkazm ale skoro Ty nie jesteś poważny dlaczego oczekujesz tego od innych?

aby cokolwiek poza obelgami napisac?

Gdzie tu widzisz obelgi, napisałam tylko ze #!$%@?, i to jest prawda. To nie pierwszy Twój komentarz w
@RobotKuchenny9000:

Tylko że dla kraje które przyjmują "uchodźców", będą musiały ich przyjmować jeszcze więcej. Zajebiste rozwiązanie problemu


no dokładnie, to jest rozwiązanie problemu

Dlaczego mielibyśmy niby unikać? Co tracimy, co zyskujemy? 0 argumentacji. Ostrzał KE taki potworny na bank kogoś to ruszy.


tracimy prestiż, zaufanie na arenie międzynarodowej, co może skutkować trudnościami politycznymi w przyszłości, a wśród zwykłych ludzi nieufność do łamiącego unijne prawo kraju, co może skutkować zmniejszeniem inwestycji w