Wpis z mikrobloga

@simon17: Pisali o tym w gazetach że urzędnicy za*ebali i dlatego te dwa remonty na siebie się nałożyły. Remont Basztwoej miał się zacząć kilka miesięcy temu.
@biczek: Zesrają, Basztowa podobno w najlepszym przypadku będzie przejezdna na koniec wakacji, więc już teraz można powiedzieć, że jak się do października wyrobią to będzie dobrze. Nie wiem kto tam tym zarządza, no ale #!$%@?, nie można było poczekać aż się jeden remont skończy i wtedy zaczynać drugi?
@simon17: Ja na poważnie jestem zainteresowany JAK oni zamierzają poprowadzić 52 - na czas remontu Dworca i Basztowej on objeżdża właśnie Grzegórzecką. Którędy oni go puszczą, żeby ze Starowiślnej dojechał na Mogilskie? Przez Filharmonię, Bagatelę, Stary Kleparz, Pędzichów, Nowy Kleparz, Dworzec Towarowy, Politechnikę, Dworzec Tunel, UEK i Lubicz? :D
@simon17: I na grzegórzeckiej nie będzie remontu torowiska tylko wiaduktu PKP przy Hali Targowej. Basztowa miała być robiona w zeszłym roku, a PKP poinformowało ZIKIT że w lipcu 2017 jest robiony wiadukt. Basztowa sie rypła i PKP zostało z opcjami
1. albo czekamy na basztową a znając zikit to do stycznia
2. robimy po swojemu bo to nie nasza wina

@t3tris: proste = nie będzie 52 ( ͡° ͜
@simon17: PKP ma pozwolenie na rozpoczęcie prac od lipca i niech robią. To ZIKIT #!$%@?ł sprawę Basztowej, niech oni cierpią. Modernizacja średnicy to ogromne przedsięwzięcie, które przyniesie wiele dobrego miastu i lepiej niech się nie odwleka.
@biczek: To nie MPK odpowiada za torowiska czy remonty.
W ogóle to co ZIKIT i miasto #!$%@?ą z komunikacją w głowie się nie mieści. Torowiska w ciągu Królewskiej, Alei Pokoju, Kościuszki i Bieńczyckiej są w stanie agonalnym. Królewskiej chyba rok albo dwa temu minęło 20 lat od ostatniej przebudowy, kolejna będzie za rok(dwa patrząc na Basztową). Nie mówię już o takich smaczkach jak torowisko przy wiaduktach przed wzgórzami, gdzie ostatnio były 4 wykolejenia w ciągu kilku dni.

@dodzik: Jak MPK było odpowiedzialne za remonty torowisk to wszystko było cacy, wykolejenia były tylko na zwrotnicach jak komuś sie nie chciało patrzeć na iglice albo za szybko jechał. Od kiedy ZIKIT przejął torowiska to ja sie boje że na prostym torze tramwaj wypadnie bo takie krzywe szyny ( ͡° ͜ʖ ͡°)