Wpis z mikrobloga

Zawsze gnije jak ktoś podaje przykład Billa Gatesa jako dowód na to że można wyjść z biedy i osiągnąć bogactwo

ojciec znany prawnik

matka w zarządzie banku

super bieda kur#a


to samo Mark Zuckerberg

ojciec bogaty dentysta

matka znany psychiatra


Prawda jest taka rodzisz się biedy i zdychasz biedny(chyba że wejdziesz na drogę przestępczą)
#takaprawda #boldupy #przegryw #pieniadze #motywacja
  • 27
@vvertoi: Jasne że nie potrzebuję, ja tylko chcę pokazać że praktycznie niemożliwym jest wyjście z biedy i dostanie się na szczyt, a nie którzy próbują nam wmówić że to osiągalne dla każdego
@Arkam: Wow jednemu się udało. Proponuje przeanalizować listę 10 czy tam 100 najbogatszych ludzi na świecie i zastanowić się ilu z nich pochodziło z bogatych a ilu z przeciętnych oraz biednych domów.
@Ruski_Kiler: ale to jest oczywiste, że bogatemu jest łatwiej. Wyjście z biedy i osiągnięcie jakiegoś celu jest możliwe, każdy może to zrobić. Wystarczy pracować. Practice makes perfect. Albo inaczej: Perfect practice makes perfect.
To w ogóle bezsensowne stwierdzenie, że wyjscie z biedy jest niemożliwe. Ale z takim podejściem w sumie nie ma szans.
@vvertoi: @OstatecznyArgument: Bo sportowcy to osobna kategoria, osobniki które urodziły się z idealnym zestawem genów. Nie chce im odmawiać ciężkiej pracy, ale bez genetyki nie doszli by tak daleko. Mi chodzi o osoby które na samym początku czyli w dniu swoich narodzin mają podobne predyspozycje genetyczne, ale potem jedni dochodzą na szczyt, a inni pozostają na dnie.
Zresztą czy sportowcy są jakoś ultra bogaci? Pewnie dla nas biedaków owszem, ale
@Ruski_Kiler jeżeli dla ciebie zarobki rzędu 15mln euro to mało to nie wiem co dla ciebie jest sukcesem. Nie trzeba mieć jakiegoś specjalnego zestawu genów żeby być profesjonalnym zawodnikiem, wystarczy spojrzeć na niektórych piłkarzy i widzisz że są powolni, słabi fizycznie ale mają wytrenowaną technikę do perfekcji (czego nie warunkują geny) i rozumieją co się dzieje na boisku dlatego są dobrymi graczami.