Wpis z mikrobloga

@TheTick: @Eralt:

Peugeot 206, opony R14

uniroyale rainsport.


Tak, tym 206 na pewno będzie startować w WRC ( )

Kup nowe, nie najtańsze chińczyki a np polskie Kormorany, Dębice, Kleber.
Sam kupiłem w poprzednim sezonie zimówki kormorana i jestem bardzo zadowolony.
Jeśli nie jeździsz agresywnie, nie jesteś sebixem palącym gumy i jeździsz "normalnie" to w zupełności wystarczą.
@Trismagist: uniroyale są jedna z tańszych marek, nie są to opony wyczynowe a nazywają się rainsport ponieważ na suchej nawierzchni są to normalne opony pokroju Dębicy jednak po mokrej nawierzchni trzymają równie dobrze jakbyś jechał na suchym co zwiększa bezpieczeństwo
@zorq: @TheTick: kolega Ci to dobre polecił, sam takie kupiłem za namową bo do dębicy mam uraz. Są bardzo dobre, idą na pierwszy montaż do niektórych (nawet dużych) samochodów KIA i nowych fabii.

Z tym że dość mocno podrożały, na początku lata za 4 sztuki z montażem zapłaciłem 700zł, teraz na oponeo sztuka do mojego auta kosztuje 185zł
@TheTick: jak liczysz każdy cebulowy grosz, to zobacz w jakichś testach na ile szacuje się żywotność danego modelu, bo jakieś sportowe continentale to po 20k km potrafią się całe zjechać, a micheliny to prognozowane są niby na 60k km, ale gościu z serwisu opon mówił, że zrobił w 2 lata 120k km golfem na jakichś michelinach na niemieckich autostradach i jeszcze je sprzedał, a ja zrobiłem np. 60k km na fuldach
@TheTick:
miałem kiedyś, chyba jeden raz w życiu kupione używane opony (inne też jeżdżone "dziedziczyłem" z autem gdy zmieniałem auto i tak to jakoś trwało- trafiałem w miarę przyzwoite). I zaczęły podczas jazdy druty z nich wyłazić i bić w nadkole. Od tego czasu NIGDY nie zakupiłem używek.

Jakbym tak w sumie spojrzał na moją motoryzację do tej pory, to zabawne, ale dopiero w 2015 roku (a jeżdżę od 1998-9) zakupiłem