Wpis z mikrobloga

#siedlce #ukraina #cyganie

W Siedlcach jest wiele stoisk z truskawkami. Wczoraj nad jednym z nich stała młoda dziewczyna i płakała. Okazało się, że Ukrainka oszukała ją na 100 zł. Z opowieści wywnioskowałem, że był to znany sposób "na 200zł" stosowany przez Cyganów. Dała się oszukać, bo był tłum ludzi (dobre i tanie truskawki w dobrej lokalizacji). Pewnie też nigdy się z czymś takim nie spotkała.

Jak ktoś nie znał tego sposobu:
https://www.wykop.pl/link/3327115/proba-oszustwa-starej-romki-na-tzw-200zl/
http://wiadomosci.wpr24.pl/romowie-okradaja-kasjerow-metoda-na-200zl;29450.html

Kurde, aż żal się zrobiło. Stoi dziewczyna w słońcu i dorabia sobie do kieszonkowego. A taka Ukrainka ją oszukuje i cały dzień pracy na marne...

Jak widać nie tylko Cyganie tak robią, ale teraz też Ukraińcy. Pewnie będzie to występowało coraz częściej, zwłaszcza, że tych Ukraińców robi się plaga.
  • 13
@NieBojeSieMinusow: czy ja napisałem, że każdy? Po prostu częściej to u nich występuje. W podanych linkach do artykułów byli to Cyganie. Teraz przypadek Ukrainki. Czemu nie spotyka się, żeby to byli Niemcy, Norwegowie lub Szwajcarzy? Bo to są bogate kraje. Jak oni do nas przyjeżdżają, to najwyżej na wycieczkę i wydać pieniądze na atrakcje. Ludzie z biednych krajów przyjeżdżają, żeby zarobić lub ukraść. Przypadki, gdzie kradli Polacy też często występują -
to jest zarzutka, czy jedynie #!$%@??


@benzdriver: czemu zarzutka? To jest prawdziwa sytuacja. Wczoraj chciałem kupić truskawki tam gdzie zawsze, ale nie mogłem, bo sprzedawczyni była zapłakana. Postałem chwilę i posłuchałem co się dzieje. Na szczęście jakaś kobieta się nią zajęła i zaczęła pocieszać. Ale aż szkoda się zrobiło, że najlepszy towar w okolicy, ktoś uczciwie pracuje i tak zostaje potraktowany przez kogoś innego. Żal, że nijak nie dało się już
@mk321: ale ja się zgadzam, przestępstwo bierze się z biedy. tylko nie widzę potrzeby usilnego przyczepiania do tego łatki narodowościowej, żeby dokładać cegiełkę do napięć między narodami, nikomu się to nie przysłuży

co do plagi- definicja słownikowa to żaden argument, język jest płynny. ale nawet obstając przy tym, nie sądzę żeby imigracja była sama w sobie groźna czy zła- dla gospodarki jest potrzebna. nazywanie ludzi plagą to retoryka wprost z III
@mk321 Ukraincy zasadniczo przyjezdzaja do Polski pracowac. Bo moga w porownaniu z Ukraina dobrze zarobic. Watpie, aby ktos kto moze dostac dobrze platna ( w jego realiach ) prace bedzie kradl 100 zeta i ryzykowal deport + zakaz wjazdu.

Na temat Polakow kradnacych w UK ( gdzie mieszkam ) sie nie wypowiem, bo nie mialem jeszcze z czyms takim do czynienia.
@NieBojeSieMinusow: nie do końca się zgodzę z tym, że przestępstwo bierze się z biedy (chyba że z biedy umysłowej :P ). Po prostu częściej występuje w biedzie. Znam masę ludzi, którzy są bardzo biedni i do głowy by im coś takiego nie przeszło. Ciężko i uczciwie pracują, żeby zarobić kilka groszy. Dziewczyna sprzedająca truskawki pewnie też nie pochodziła z zamożnej rodziny (chyba że bogacze wysłali córkę do pracy, żeby nauczyła się
@benzdriver: no tak, przyjeżdżają pracować. Ale jak widać nie wszyscy. Według mnie to też nie jest mądre tyle ryzykować za 100 zł. Złodziejka nie była zbyt mądra. Z drugiej strony nawet jakby ją złapali, to pewnie ciężko byłoby jej to udowodnić. Na stoisku z truskawkami nie ma monitoringu. Nie zrobiła tego w sklepie. Słowo przeciwko słowu. Chociaż ktoś z tych osób co stanęli i chcieli pomóc, to pytał o świadków, może
Teraz jest podobna sytuacja z Ukrainą. Pojawiają się dla nich jakieś ułatwienia w przyjeździe i ma być ich jeszcze więcej.


@mk321: Nieprawda. Wprowadzono własnie utrudnienia.