Wpis z mikrobloga

Dobra mirki, mamy możliwość zrobienia czegoś dobrego. Od jakiegoś czasu mam telefony z pewnego call center z #poznan Babka pyta czy jest Pan czasem z okolic (wybierz miasto) po czym zaprasza na jakiś pokaz i mówi, że dostaniemy jakiś ekspres albo kamerkę samochodową. Ogólnie naciąganie. Na pytanie skąd ma numer rozłącza się. Na numer nie da się oddzwonić. Czasami twierdzi, że komputer wylosował, co z tego co wiem już dawno nie jest legalne. Dzisiaj jedną Panią wziąłem pod #!$%@? i dowiedziałem się z jakiej firmy dzwoni. Jednak Ciężko uzyskać jakiś kontakt do samej firmy.
Nigdy nie podawałem mojego numeru i nigdy nie wysyłałem premium sms. Nigdy nie zezwoliłem na sprzedanie danych do firm marketingowych. Ogólnie ktoś sprzedał mój numer z adresem i chce się dowiedzieć kto i zażądać od tej firmy 10000 zł na cel charytatywny. Może ktoś jest w podobnej sytuacji i jakoś nam się uda to zrobić. Mam nagrane wszystkie rozmowy.
Numer to 616279915 powiązane numery 616687400, 616279907, 616279901, 616687499, 616272909

według krs to jest
KSIOMIKRON SP Z O O ODDZIAŁ W POLSCE
REGON: 367344577
KRS: 0000677578
właściciel
Ponomarov Dmytro Dyrektor (Kierownik)

Po wpisie domyślam się, że firmy sa otwierane i zamykane bo pierwszy wpis w krs jest z dnia 25.05.2017
Pod tym samym adresem istnieją 2 firmy z branży medycznej. Przypomina mi sie to jak te panie chciały mi wcisnąć wejście na badania. Gdzieś przeczytałem że na tych badaniach okazuje się, że jesteśmy bardzo chorzy, i każą podpisywać pakiet na usługi medyczne, niestety nie mogę tego znaleźć.
Ktos może coś pomóc w sprawie?
#callcenter #oszukujo #afera #csiwykop
  • 53
@oniee pokrewna dusza.. Ja dostałem telefon dzisiaj. Rozmowa nagrana, podobnie jak Ty nigdzie nie udostępniam numeru oraz zawsze zgody na NIE z przekazywaniem danych osobowych.

Podobną sytuację miałem jakieś 4 miesiące temu - dzwoniła babka z callcenter w imieniu firmy Welmax
i zapraszała na oglądanie garów. Śpiewka o wylosowanym numerze to standard. Gdzie pracuje nie powie.

Miałem później długotrwałą korespondencję z ową firmą - olałem ale zanim to zrobiłem dowiedziałem się
gdzie
ja bym radził na samym początku skontaktować się rzecznika praw konsumentów w Bartoszycach, słyszałem że u nich tego telefonów jest sporo i chyba zajmują się nimi. Callcenter które dzwoni w imieniu Ksiomikron i wcześniej w Welmax to jedna i ta sama firma. Welmax znane jest z tego że naciągało i oszukiwało ludzi. A może ktoś mógłby się wybrać na takie spotkanie na które zapraszają i dowiedzieć się w imieniu jakiej firmy faktycznie
@billop yhm, dobrze wiedzieć. Dzięki. Ale oni raczej tylko zlecają to tej firmie co dzwoni więc nie mają raczej nic za uszami. No może poza etyką sprzedaży tych śmieci
Niedawno odebrałem telefon od osoby, która przedstawiła się jako Jóźwiak Małgorzata. Gdy powiedziałem, że nie dosłyszałem nazwy firmy usłyszałem, że reprezentuje firmę Ksiomikron. Rozmowa zaczęła się od informacji, że bez żadnego losowania otrzymam jedną z trzech gwarantowanych nagród do odbioru w (nazwa miejscowości). Parę miesięcy temu ja oraz moja matka byliśmy nagabywani w podobny sposób. Wówczas osoba inicjująca rozmowę na pytanie skąd ma numer odpowiadała, że został "wygenerowany przez system". Osoba nie
@oniee: chociaż na Twoim miejscu sprawdziłbym u operatora, ja ostatnio przedłużałem umowę firmową w Play na 3 numery i akurat na te 3 zaczęli dzwonić, chociaż kazałem zaznaczyć, że nie wyrażam zgód marketingowych