Wpis z mikrobloga

Znów jest wyprzedaż #steam i znowu wpadłem w rozkminę na temat naszego pięknego kraju.

Jak sobie wyobrażam że taki Niemiec, Brytol, Hamerykaniec itp. te gry kupują jak z palca strzelił nawet za normalne ceny, bo co to jest dla niego 20 euro? Godzinka/dwie pracy? A przy wyprzedaży to sobie za te 20 euro kupi nawet 5 gierek i jest happy.

Podczas gdy większość Polaków dalej myśli, czy warto dać 10 euro, czyli 45 złotych, za grę sprzed 10 lat xD I jak kupi jedną to dobrze i się cieszy że taką okazję złapał. Zresztą nowe gry które sobie na zachodzie kosztują 30 euro, u nas 130 złotych xD Kiedy dalej 80% polaków robi za około minimalnej i taki wydatek to spory wydatek na jego kieszeń. Gorzej, ludzie grający w gierki to najczęściej ludzie w wieku szkolnym i muszą okradać rodziców z karty żeby sobie kupić taką grę, bo matka takiemu gimbusowi da 50 złotych na gierkę? Podczas kiedy w takim UK masz tutaj dyszkę kup sobie.

Konsole na zachodzie 300 Euro, u nas 1200 zł xD połowa wypłaty vs jakieś grosze odcięte od kwoty.

W takim kraju żyjemy ( ͡° ͜ʖ ͡°) a ludzie na forach pultają się że Steam nie jest dostosowany do naszego kraju xD nie dziwię się jak oni na nas zarabiają pewnie ułamek tego co na normalnych krajach.
#przemyslenia #polska #gry #pcmasterrace #konsole
  • 10
@Bambro: Niestety nikt pod nas nie ustala cen bo jesteśmy za małym rynkiem. Jednak prawdziwy problem to jest brak możliwości odsprzedaży gier. Bo wszystko teraz po przypisywane do profili. Dlatego konsole to super sprawa. Prawdę mówiąc, jak ktoś dużo gra to bardziej się mu opłaca konsola. - Bo ceny nowych gier są czesto takie same jak na PC, ewentualnie trochę droższe. Ale najważniejsze, że można grę sprzedać i trochę kasy z
@wypokowicz: no właśnie widzisz, problem w tym że ja uciekłem od prowadzenia biznesu, mój brat uciekł od prowadzenia biznesu, mój wujek uciekł od prowadzenia biznesu - bo w PL nie da się go prowadzić bez #!$%@? kłód pod nogi. Co z tego że ja zarabiam jakoś te pieniądze jak większość i tak pochłaniają mi podatki, a ja muszę jeszcze dodatkowo wszystkiego pilnować i się stresować? Zarobiłem ile musiałem a teraz wolę