Wpis z mikrobloga

Ratatouille
Ale to jest dobre! (ʘʘ)
Cukinię dałem tylko jedną, bo już mi się więcej do garnka nie mieściło xD
Dodałem troszkę bazylii do tego i oczywiście podostrzyłem sprawę ʕʔ dosypałem sporo pieprzu, ostrą paprykę oraz pieprz cayenne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przy okazji chciałbym podziękować @MagicznyRozowy za zainspirowanie tą potrawą w tym wpisie, bo inaczej pewnie prędko bym się nie dowiedział o takich pysznościach ()

ps. opędzlowałem cały talerz, ale myślę o dokładce, bo takie dobre, że ciężko się oderwać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gotujzwykopem #gotujzmikroblogiem #jedzzwykopem
Pobierz Marcinnx - Ratatouille
Ale to jest dobre! (ʘ‿ʘ)
Cukinię dałem tylko jedną, bo już m...
źródło: comment_F9V9flT3fOzdZA8y7pkAgMtSwfRjkBUT.jpg
  • 7
@Xavax: smażyła się jedynie na początku papryka i może cebulka, a później nie było o tym mowy, bo już za dużo soków wszystko puściło, więc już bardziej się dusiło w swoich sokach

@animuss: no tak jakby. gdybyś linka z przepisem otworzył, to tam nawet jest wzmianka, że to jest takie leczo francuskie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Fani węgierskiego leczo całkiem słusznie mogą już na pierwszy rzut oka odnaleźć pewne podobieństwa pomiędzy przepisami – choć cukinia czy bakłażan to raczej nasze polskie odstępstwo do receptury klasycznego węgierskiego dania ;-)


To co odróżnia ratatouille od leczo, to brak mięsnych dodatków i
no tak jakby. gdybyś linka z przepisem otworzył, to tam nawet jest wzmianka, że to jest takie leczo francuskie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Marcinnx: otworzyłem, ale obejrzałem tylko obrazki ( ͡° ͜ʖ ͡°) no ale i tak też jestem zachęcony, jako fan leczo klasycznego :> Robiłeś z tego przepisu z linka?