Wpis z mikrobloga

Dlaczego taka podobno uległa wobec Ukrainy PO potrafiła kilka lat temu (w 2010) przeforsować w europarlamencie rezolucje potepiajaca gloryfikowanie Bandery na Ukrainie (europosłowie PO byli autorami rezolucji a europosłowie PiS usiłowali ją częsciowo blokować), a obecnie rzekomo antybanedorowskie prawicowe partie od PiS po Korwina siedzą tam i nic konkretnego w tym kierunku nie potrafia zrobić w obliczu obecnego stosunku do OUN UPA na Ukrainie?
Przecież wyłacznie nacisk miedzynarodowy może coś w tej materii zmienić. Dla mnie jest to oczywiste już od dawna.

Z czego wynika ten obecny brak działań? Czy tylko z niewielkich możliwości PiS i korwinistów, którzy nie są w istotnych frakcjach w PE? Czy to może efekt obecnej sytuacji w której Europa łagodniej patrzy na Ukrainę w obliczu starcia z Rosją stąd tez złagodzenie stanowiska PO? A może PiS retorykę antybanderowska chce grać tylko na użytek wewnętrzny stąd nie wywlekanie jej na zewnątrz?

#ukraina #polityka #4konserwy #neuropa #neuropa
  • 7
europosłowie PO byli autorami rezolucji a europosłowie PiS usiłowali ją częsciowo blokować


@szurszur: Pamiętasz czym to argumentowali?

A może PiS retorykę antybanderowska chce grać tylko na użytek wewnętrzny stąd nie wywlekanie jej na zewnątrz?


@szurszur: Dokładnie. Niskim kosztem przekonać do siebie część bardziej nacjonalistycznego elektoratu któremu bliżej do narodowców czy Korwina; zaskakująco dużo osób o poglądach narodowych sympatyzuje z tym ostatnim.
@szurszur: przeciez pis to agentura amerykańska,jestem na 100% pewien,że po prostu dostają instrukcje jak postępować wobec Ukrainy,dla hamburgerów to istotny kraj z uwagi na Rosję więc chcą ich "przytulić" do Europy a nie oddawać w ręce Putina.Też mnie #!$%@? ta uległość rządu wobec bandery,chyba nawet odrzucili projekt w sprawie karania za propagowanie banderyzmu
Pamiętasz czym to argumentowali?


@wolodia: Nie . W sieci znalazłem tylko artykuł, że przesuneli ja na poxniejszy termin aby nie uchwalić jej przed wyborami na Ukrainie.
Tutaj na Wpolityce chwali sie tym ówczesny eurodeputowany PiS a obecnie posęł PO M.Kamiński
Dzięki m.in. wstawiennictwu Michała Kamińskiego w październiku zeszłego roku udało się przesunąć termin głosowania nad rezolucją nt. Ukrainy, w wyniku czego jej przyjęcie nie odbyło się bezpośrednio przed wyborami prezydenckimi w
Paweł Kowal


@szurszur: Akurat to mnie nie dziwi, Kowal jest bardzo proukraiński. Sądzę że rezolucję odebrano jako szkodliwą presję w stronę Ukrainy, zwłaszcza w terminie bliskim wyborom.
@wolodia: Rzecz w tym, że jest z nim wywiad z 2015 w którym Kowal mówi prawie to samo co Zalewski albo Kaczyński.

Paweł Kowal we "wSieci" o przyszłości Ukrainy: "Z Banderą na sztandarze nie wejdzie się do UE"


http://wpolityce.pl/media/262001-pawel-kowal-we-wsieci-o-przyszlosci-ukrainy-z-bandera-na-sztandarze-nie-wejdzie-sie-do-ue

Istnieje tęz stary artykuł z kresy.pl gdzie Kowal rzekomo on jest przeciwny rezolucji, ale brak tam cytatu dlatego ja biorę go na poważnie.
@szurszur: Powiedzmy sobie szczerze, na dzień dzisiejsza jednym realnym dla naszej dyplomacji rozwiązaniem, jest przekonanie MSZ Izraela do wspólnej i zdecydowanej deklaracji potępiającej gloryfikowanie zbrodni OUN i UPA na Ukrainie. To jedyna szansa na jakikolwiek impuls na szczeblu międzynarodowym. Teraz to wygląda jak zwykłe kopanie się koniem.
@Adam_Wolf: Pisałem o tym niedawno, ale problemem może być wizerunek czesci PIS oraz incydenty jak ten z minister edukacji, która nie potrafiła powiedzięc kto zabijał Żydów w Jedwabnem. Niestety odbiło się to głośnym echem także w Izraelu.
Dlatego nie jestem pewny czy Izrael na coś takiego poszedłby o tak na propozycję.

Natomiast takie oburzanie się Kaczyńskiego kompletnie nic nie zmienia, a wręcz usztywnia stanowisko Ukrainy.
Być może PiS już to wie.