Wpis z mikrobloga

Pomóżcie! Padłem ofiarą chwastnicy. Wykorzystała fakt, że jestem gamoniem. Miesiąc temu nie odróżniałem łąki od trawnika. Założywszy trawnik pieliłem chwasty, ale jej wygląd zmylił chyba moje systemy "friend or foe", bo dopiero dziś uzmysławiłem sobie (wygooglałem), że chociaż technicznie jest to trawa, to jednak wcale nie chcę tej zarazy na swoim trawniku ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Nie wiem jak z tym walczyć bez efektu friendly fire ( ͡° ʖ̯ ͡°) Po chemię nie chciałem sięgać, mam niewielki trawnik a pielenie mnie relaksuje, więc nie widzę potrzeby :) Ponadto chemia na to ponoć nie działa, bo preparaty na dwuliścienne to omijają, trzeba by wypalić napalmem razem z trawą. Rośnie przy ziemi, więc niskie koszenie chyba tylko temu pomaga.

Z preferowanym przeze mnie wyrywaniem mam problem, bo:
a) rozkorzenione jak diabli, sądząc po podnoszącym się podłożu wyrywam tylko ułamek systemu korzeniowego, więc pewnie szybko odrośnie,
b) zostaje mi po tym goła łata a po dorodniejszym okazie nawet dziura w ziemi,
c) pełznie to po ziemi i ciężko zebrać w garść pędy bez uszkodzenia mojej drogocennej, młodej trawy...

Jak to zabić nie niszcząc trawnika? Jak już zacząłem to widzieć, to stwierdzam, że mam tego całkiem sporo.

#ogrodnictwo #trawnik #ogrod #chwastologia
kurp - Pomóżcie! Padłem ofiarą chwastnicy. Wykorzystała fakt, że jestem gamoniem. Mie...

źródło: comment_0hH0Vyzb2CnOlxTDP3AkmmmlJt5FZM2x.jpg

Pobierz
  • 12
@szokolada @3Xpro
Wygląda na to, że możecie mieć rację. Dzięki. Z uwagi na niedużą powierzchnię i autentyczne zamiłowanie do pielenia, zdecydowałem się na ręczną walkę z chwastami. Już widać, że to, co mi się wsieje od sąsiadów albo z dupek ptactwa to pojedyncze, kiepsko ukorzenione sztuki. Trawa dusi wszystko ( ͡ ͜ʖ ͡)

Problem chwastnicy rozwiązałem w białych rękawiczkach i z nożem w ręku. Podcinaniem pomagałem sobie
@kurp trochę stary wątek ale może odpowiesz. Wrócił problem czy pozbyłeś się jej na zawsze? Bo mam dokładnie ten sam problem, nie wiem kiedy przeoczyłem i jest jej raczej za dużo na ręczne pielenie. Orientowałes się czy istnieją jakieś herbicydy selektywne?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tito17: Problem zniknął. Od tamtej pory miałem, falami, inne chwasty ( ͡° ͜ʖ ͡°) Był sezon na koniczynę. Ostatnio obrodził tzw. mlecz. Parę razy rozprułem pół metra murawy wyciągając solidnie ukorzeniony perz.
Z tego, co googlałem, na chwastnicę nie ma chemii, za blisko spokrewniona z trawą, zawsze będzie efekt friendly fire.
@kurp kupiłem Stompa z pendimetaliną ale chyba ona tylko zapobiega wykiełkowaniu następnych rozet a na wykształcone źdzłba chwastnicy nie zadziała.

Czyli muszę wyrwać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@tito17 Może trochę późno, ale xostawię to tu:
Stomp na wiechlinę roczną - działa ale bardzo wolno. Efekt zaczyna być widać po około dwóch tygodniach. Zastosuj większą dawkę.
Chwastnicę i podobną do niej włośnicę siną ubija Puma od Bayera, nie tykając przy tym życic i kostrzew, które mają być w trawniku. Jeżeli masz już kłosy to wyrywaj bo pryskanie nie pomoże - i tak się wysieją. Zapamiętaj gdzie były i w tym