Wpis z mikrobloga

Kupiłem domene na porkbun.com i hosting na #ovh
W jaki sposób moge je połączyć bez dodatkowych kosztów? Przeniesienie domeny do ovh kosztuje okolo 23 funty, słyszałem że da sie to zrobić za friko przez przekierowania dnsów, nie mam pojecia jak się to robi.
#informatyka
  • 10
@Shirako:
Ok na screenie widac nameservery które dodałem na porkbun, problem z tym że po przelogowaniu sie resetują, ale to już z supportem pogadam.

Tutoriale ovh bazują na starym panelu administracyjnym który już nie ma opcji pod tytułem "add domain" etc.
Dodałem swoja domene "friendly.marketing" ale w dolnej połowie ikonki znajduje sie napis "dns", #!$%@?łem coś przy dodawaniu czy tak ma być?
Pobierz rvnow - @Shirako: 
Ok na screenie widac nameservery które dodałem na porkbun, proble...
źródło: comment_iZp5dJuhcK7OKWj4MMYw0859F3n321Io.jpg
@rvnow: ale coś mi tu nie pasuje. Nie mam jak sprawdzić bo nie mam domen poza OVH, ale jesteś pewny, że dodajesz domenę w dobrym miejscu? Na dole masz zakładkę hosting. Nie masz tam opcji dodania domeny?

Nie wybrałeś może opcji "Add a DNS zone"? :P
@rvnow: Musisz wejść też na stronę gdzie kupiłeś domenę i w niej zmienić ustawienia dns.
Musisz wpisać te dnsy z obrazka dns103... itd. zamiast starych, które tam są zdefiniowane. Ta zmiana może się rozprowadzać przez internecie przez pewien czas, więc możesz nie dostrzec zmiany od razu.

Potem w ovh zrób add dns zone i tam podaj domene itp. Możesz też przejść przez to add dns zone na początku, i tam ci