Wpis z mikrobloga

Serb ze Serbskiej Straży Ochotniczej (Tygrysy Arkana) kopie umierającą kobietę (Bośniaczkę) podczas masakry w Bijeljinie podczas wojny w Bośni 1-2 kwietnia 1992 roku. Fotografię wykonał Ron Haviv.

"Željko Ražnatović został w 1997 roku oskarżony przez Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze za winnego zbrodni przeciwko ludzkości, łamanie zasad konwencji genewskiej oraz dokonania czystek etnicznych w miastach Bijeljina oraz Zvornik. Oddziały Tygrysów Arkana zostały także oskarżone za czystki etniczne w miejscowości Sanski Most, w których zabito 70 bośniackich cywilów."

Artykuł

#historia #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #fotohistoria #wojna #historiajednejfotografii #gruparatowaniapoziomu #myrmekochoria
myrmekochoria - Serb ze Serbskiej Straży Ochotniczej (Tygrysy Arkana) kopie umierając...

źródło: comment_GR1mfdlBuyjpnyxbVcjdMDjpqtsBZF0O.jpg

Pobierz
  • 5
@Miszkaaak: Nie mogę znaleźć tego konkretnego artykułu, a nie chcę ci wciskać jakichś spiskowych teorii z dziwnych stron. Te, które znalazłem są (chyba?) w miarę sensowne. Jeżeli gdzieś walnąłem się i podałem stronę jakiegoś gościa w kapelutku z cynfolii, to proszę mnie poprawić. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak swoją drogą, to zaczynam się zastanawiać, czy nie pospieszyłem się z moim poprzednim komentarzem, bo w miarę obiektywnych źródeł