•  

  #anonimowemirkowyznania
  Cześć, długo zbierałem się by to napisać, ale chyba już czas.

  Odnośnie wpisu https://www.wykop.pl/link/3802365/nastolatek-milionerem-dzieki-bitcoinom/ pojawiło się wiele: "mogłem kupić", "dlaczego nie kupiłem", pojawiły się również pytania gdzie są Ci, którzy wtedy kupili i dziś są milionerami?

  Są tacy, ale przecież się nie ujawniają, dlatego parę słów o mnie.

  W połowie 2011 roku kupiłem za niecałe 10$ / szt prawie 500 bitcoinów. Wtedy dolar kosztował poniżej 3 złotych. Pieniądze na inwestycję pochodziły ze sprzedaży samochodu, na który pracowałem i odkładałem 3 lata. Do pracy chodziłem pieszo albo rowerem.

  Pierwsze swoje BTC sprzedałem dość szybko, 100 sztuk po 30$ (byłem do przodu 2000$ - 6000 złotych) za 5000 złotych kupiłem jakieś wozidło, bo szła jesień i nie chciaem w deszczu chodzi do pracy.

  Miałem te 400 BTC i tak czas mija, trochę sprzedaję, kupuję na spadkach, dalej jeżdżę starą Hondą i pracuję tam gdzie pracowałem. Przez te lata sprzedałem połowę BTC po 1000$ (była to moja granica psychologiczna). Spłaciliśmy pierwsze mieszkanie wzięte na kredyt jeszcze przed ślubem.

  Dziś mam 120 BTC, inną pracę, samochód mam za 40k, żyję normalnie i nikt poza żoną, rodzeństwem, rodzicami, dwójką najbliższych przyjaciół nie wie, że prócz etatu kasa płynie jeszcze z BTC.

  Co robię z kasą? Nie dużo. Dom kupiony na kredyt, żyjemy normalnie jak klasa średnia, gdzie dwoje ludzi zarabia więcej niż 7k. Pomagamy ludziom, zwierzętom. Mamy duże ubezpieczenie na wypadek śmierci. Spłacone drugie mieszkanie a na koncie odłożone prawie ćwierć miliona. Znajomym mówimy, że rodzice żony dużo pomagają. Tak, żonę poznałem jak byłem gołodupcem i zarabiałem minimalną krajową w sklepie z komputerami jako sprzedawca serwisant, więc na kasę nie poleciała jakby się zaraz komentarze posypały.

  Po dzisiejszym kursie mogę sprzedać za ponad milion złotych minus podatek. Nawet jak to w końcu walnie to nie będę płakał, żałował, bo w końcu za 15 tysięcy zrobiłem tyle by spać bezpiecznie i nie martwić się o pieniądze na najbliższe lata.

  W tej chwili przymierzam się do zakupu dwóch działek w bardzo dobrej cenie, przewiduję, że za kilka tak cena pójdzie dwa, trzy razy w górę bo robi się tam bardzo ładne osiedle.

  Będę pracował dopóki będzie mi się chciało i sprawiało przyjemność.

  #bitcoin #kryptowaluty #zarabianie #milionerzy

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz

  +: w.........s, bastianbastiante +8 innych
  •  

   Zaplusuj ten komentarz, aby otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach w tym wątku. Kliknij tutaj, jeśli chcesz skopiować listę obserwujących

  •  

   @AnonimoweMirkoWyznania: profilaktycznie

   źródło: 7.allegroimg.com

  •  

   GigantycznyBydlak: A podatki jak? PIT 30% i tyle czy zmiana rezydencji podatkowej na pół roku? Który ciepły kraj najlepszy?

   Zaakceptował: kwasnydeszcz

  •  

   OP: @qzer: dzięki, byli tacy co sprzedawali wszystko po 50$, kupili drogie auto, telewizor, kino, konsolę, iphone i pojechali na drogą wycieczkę, za pół roku kasa się skończyła i trzeba było sprzedać furę, bo paliła 15 na 100 a serwis drogi,
   @Drakii: na szczęście nie muszę już nic nikomu nie udowadniać ;)
   @einz: z dziećmi niestety trafiłeś, tak się życie ułożyło, że nie możemy mieć swocih, ale myślimy o adopcji (trzy lata starania, dużo pieniędzy, wyjazdy a przecież można pokochać dziecko, które nie ma rodziców)
   @Fugi88888: ubezpeczenie między innymi po to, by po mojej śmierci żona mogła szybko spłacić dom i nie myśleć o kredycie, uposażyłem też mamę i dwie siostry
   @Marcinowy: wiem, że są, ale nie wiem czy na wykopie.
   @SkiB4: dzięki, mnie też kiedyś piekło i swędziało (alantan plus pomógł)
   @mor3nko: BTC możesz sprzedać na polskich giełdach i otrzymać PLN, można również w kantorze za gotówkę. Ze sprzedażą nigdy nie będzie problemu, problem może być jeśli chcesz sprzedać wszystko w tej samej cenie, chociaż 120 sztuk nie zachwieje kursem.
   @szcz33pan: zdecydowanie dominuje podobne zachowanie do mojego, mam bliskiego kolegę, który od kilku lat jest posiadaczem ziemii po rodziach (kilkanaście hektarów), 10% tej ziemii jest bardzo atrakcyjna pod zabudowę i jakby chciał to sprzedać, pewnie zgarnąłby więcej niż ja za BTC. Pracuje w biurze za 3000 PLN i wstaje codziennie o szóstej, a ziemię dzierżawi.
   @WilkZWallStreet: po tych 6 latach logika podpowiadała sprzedawać wszystko już kilka razy, ale nauczyłem się żyć za to co mam a nie za to co moge mieć, więc trzymam, może kiedyś będzie warte 10 tysięcy dolarów, sprzedam wszystko w cholerę i będę chodował kury albo pasł owce.

   Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
   Zaakceptował: sokytsinolop