Wpis z mikrobloga

@anagaro po pierwsze to w praktyce nie wiem czy istnieje jeszcze jakiś egzamin XD jak sobie zapłacisz na przykład na okręg poznański to możesz łowić na wszystkich wodach które pod niego należą, jest to pewnie wymienione na jakiejś stronie PZW
@anagaro: tak jak napisał @Perlite: dodatkowo możesz łowić też na łowiskach prywatnych za drobną bądź wielką opłatą w taki sposób jaki chcesz a nie tak jak z góry narzuca Ci PZW. Z tego co wiem dużo wędkarzy woli prywatne tereny bo mają swoje sposoby na łowienie. Ja też tę drogę wybrałem ale tylko z tego powodu że na ryby chodzę kilka razy w roku i nie opłaca mi się wydawać
@anagaro polecam iść tą drogą o której mówi
@sila1989, szczególnie jeśli wiesz, że będziesz rzadko łowił, a tak się składa że dużo jest teraz fajnych, prywatnych łowisk, można pojechać na parę dni, zabrać namiot, na chwilę odpoczynku to powinno wystarczyć.
@anagaro: Jeśli będziesz zapalonym wędkarzem to kup sobie pozwolenie PZW tylko pamiętaj że pozwolenie ważne jest na dany rok kalendarzowy czyli jak teraz zapłacisz to możesz łowić tylko przez pół roku do grudnia :)
@anagaro: karta wędkarska nie jest dokumentem pzw, jej wymóg posiadania wynika z ustawy. I wydaje ja urząd miasta, urząd powiatu czy inna tam jednostka. Nie wiem jak w Poznaniu dokładnie bo robiłem gdzie indziej. Musisz ją mieć do łowienia na polskich wodach (chyba że jest prywatna wtedy nie każdy wymaga.) kolejna kwestia jest składka członkowska to już jest pzw i musisz opłacić składa podstawowa, 85 zł + te składki na ochronę
Pobierz Pszesmiewca - @anagaro: karta wędkarska nie jest dokumentem pzw, jej wymóg posiadania...
źródło: comment_XvbA13g5InGZIuLfMtW8XiDmJ9qCdQkU.jpg