Wpis z mikrobloga

W sobotę wreszcie miałem czas odkurzyć, umyć i nawoskować moją Hanię. To się pochwalę.

Mirki oprócz zdjęć lubio opisy, więc coś o mojej maszynie napiszę.

Jeżdżę nią od 3 lat. Jest to Civic VII EP2 w wersji Sport. Od zwykłej wersji różni się siedzeniami i boczkami z czerwonym obszyciem, skórą na kierownicy i dźwigni zmiany biegów, twardszym i niższym zawieszeniem, z zewnątrz dokładkami na zderzaki i progi i podwójnym wydechem.

Fabrycznie silnik 1.6 VTEC rozwijał zawrotną moc 110 koni, jednak tu już dochodzi tjuning jak to w Hądach:
fabryczny:
- czerwony kolor Milano Red dodaje szybkości
- trzy fabryczne naklejki SPORT dodają po 0,0005 konia mechanicznego
Ale to jeszcze nie koniec. Od siebie dołożyłem
- felgi enkei z najprawilniejszej wersji Type R dające kolejne z 0,0008 konia do wyglądu
- lotkę z TypeR dla zagwarantowania odpowiedniej aerodynamiki i docisku do asfaltu, i też kolejne 0,002 konia przyrostu
- odświeżacz powietrza AmbiPur car ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- Xiaomi Roidmi 2S jako wspomagacz fabrycznego radia

Naklejki SPORT świadczą o tym że jest to samochód sportowy i nawet z tym nie handlujcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do zadowolenia. Fajnie wygląda i równie fajnie się tym jeździ. Szybko się zbiera bo skrzynia ma dość krótkie przełożenia. Na autostradę przydałby się 6 bieg. I też lepsze wygłuszenie. Przejechałem nią koło 45k km, obecny przebieg to ok. 184k km.

Oto długa lista usterek w tym czasie:

- 3 lata temu pęknięta półoś - 340zł

- kilka razy przepalona żarówka

- kilka razy potrzebna regulacja ręcznego


Praktycznie bezawaryjnie. Oczywiście robię na bieżąco wszystkie rzeczy eksploatacyjne - oleje filtry klocki i rozrząd na początku. Jak ją kupiłem nie brała oleju, już się bałem że coś nie tak, w końcu Honda( ͡° ͜ʖ ͡°) Teraz łyka około litra na 10k km czyli Ok ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z typowych drogich napraw w tym modelu kiedyś czeka mnie wymiana łożysk w skrzyni. Słyszałem też o problemach z maglownicą.

Dejcie memy o Hodziarzach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pokazauto #honda #civic #cardetailing
QBA__ - W sobotę wreszcie miałem czas odkurzyć, umyć i nawoskować moją Hanię. To się ...

źródło: comment_ISG6ftEwDsVOqTmGMXuIsbIafj77Pc9V.jpg

Pobierz
  • 57
pęknięta półoś i regulacja ręcznego. Widać styl jazdy ( ͡º ͜ʖ͡º)


@wasiuu: Pozory. Półoś pękła bo na środku fabrycznie jest taki element wyważający pod którym zbiera się woda i rdzewiało, powodowało że na środku stawała się coraz słabsza aż w końcu yebło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A ręczny po prostu słabo w tym aucie trzyma, i co kilka miesięcy trzeba regulować. Jedyny
QBA__ - > pęknięta półoś i regulacja ręcznego. Widać styl jazdy ( ͡º ͜ʖ͡º)

@wasiuu...

źródło: comment_qYJq1eulqisWSBLQbQDsymnAMivmsDyj.jpg

Pobierz
@QBA__: Zegary białe - fajne, do tego widzę radio trochę nowsze niż moje. Chodziło mi o wygląd tych foteli - jak będziesz mieć, zrób i wrzuć. Położenie drążka jest zarąbiste i bardzo bardzo wygodne do tego dużo miejsca przecież mamy na podłodze pomiędzy siedzeniami z przodu i można wygodnie wysiadać/wsiadać z przeciwnej strony samochodu jak ktoś za blisko nas stanie :D
Fajna epka Mirku :) ja mam starszego civica ej9 z 96 roku. przez 6 lat jedyna usterka to mechanizm wycieraczek się rozleciał. Reszta to eksploatacyjne rzeczy. Fajne masz felgi i lotke z ep3 :) pozdrawiam