Wpis z mikrobloga

Twój wylosowany zestaw zadań to:

a) Wyzwanie - wrzuć do czyjejś skrzynki na listy pozytywny lub motywujący cytat
b) Wyzwanie - na jeden dzień powstrzymaj się od narzekania i krytykowania

W ramach przypomnienia:

Zadaniem uczestnika jest wybranie jednego z dwóch otrzymanych zadań a następnie zrealizowanie go w terminie do 7 dni kalendarzowych. Ponadto biorący udział powinien opublikować post na mikrologu pod hashtagiem #mirkowyzwanie oraz #mirkozajecie z informacją m.in. o tym co wylosował, czy zadania się podjął bądź zrealizował.

Wyzwanie a) choć przyjemne wymagałoby ode mnie biegania po skrzynkach i zaplanowałem sobie je na inny termin. Dlatego stwierdziłem, że podejmę się b). Z natury jestem marudą, dla którego nawet tęcza w Polsce jest szara, więc uznałem "to coś dla mnie!"

W pracy szykował się ważny dzień (poniedziałek), więc stwierdziłem "Dobra okazja, żeby się powstrzymać od narzekania!" Ale się nie dało, no po prostu się nie dało. Przez lenistwo i zapominalstwo dwóch osób, które miały mi coś dosłać mailem przez weekend (a tego nie zrobiły) przesrałem deadline i nie przygotowałem swojej roboty na poniedziałek. Więc wkurzony musiałem jednak skrytykować te osoby i tak zepsuty dzień odreagowałem jednak narzekaniem.

Dlatego też po terminie - wczoraj, skutecznie unikałem narzekania i krytykowania (co prawda łapałem @MangoZjem za słówka, ale nie wiem czy to już krytykowanie, czy nie) . Jest to w swej prostocie trudne. To znaczy - jeśli człowiek się skupia, żeby tego nie zrobić to jest to trudne :) Wiele zależy od dnia, sytuacji, więc owszem można sobie wybrać dzień, w którym nic się nie dzieje i nie narzekać...

Swoją drogą, @FHA96 mam sugestię do tego wyzwania - zamiast powstrzymania się od narzekania i krytykowania, spróbujmy zmienić to na "zamiast narzekać i krytykować, znajdź powód, żeby kogoś pochwalić (bez sarkazmu i ironii) oraz coś pozytywnego w swoim dniu", bo żyjąc w naszym pięknym kraju, z naszymi wspaniałymi ludźmi czasami nie da się nie narzekać, ani nie skrytykować czegokolwiek :)

W mojej ocenie - poległem z tym wyzwaniem (gdyż w zaplanowanym terminie już w 3 godzinie po przebudzeniu nie wytrzymałem), więc a) jeszcze wykonam. Szukam odpowiednich cytatów, bo przecież nie zaspamuje skrzynek cytatami z Sun Tzu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
@Voltalius: troche sie zolci z Twojej wiadomosci wylalo. Splunales na pracownikow, na caly kraj i na siebie w jednej wiadomosci.... no ladnie... Co do cytatow, to przeciez mozesz wyszukac w googlu motywujace teksty i komus wrzucic, zadanie nie wyglada na trudne :)