Wpis z mikrobloga

@CzakNorris: ale wydaje mi się, że poprzedni właściciel powiadomił PZU, o sprzedaży samochodu ponieważ przyszedł do mnie list z PZU, że jestem nowym właścicielem samochodu. Czy w takim wypadku też nie muszę jej wypowiadać?
@bart-bart: Poinformował, bo każdy powinienem poinformować swoją ubezpieczalnie o sprzedaży. W Twoim przypadku to jednak niczego nie zmienia. W 2012 roku była nowelizacja ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych i od tej pory polisy po poprzednich właścicielach pojazdu wygasają z dniem, do którego były oryginalnie zawarte.

Jeśli nie pójdziesz do PZU przed czasem i nie oznajmisz, ze chcesz u nich zostać, to nic nie zrobią, nie mają prawa.

http://serwisy.gazetaprawna.pl/finanse-osobiste/artykuly/929898,ubezpieczenie-oc-kiedy-nie-odnowi-sie-automatycznie.html
Na potwierdzenie :)
@MajorZagloba: mam złe wspomnienia z pzu więc raczej ich unikam @CzakNorris: jeszcze mam pytanko właścicielem samochodu jestem ja i mam drugą osobę w dowodzie jako współwłasciciela, a na propozycji która otrzymałem, ja jestem wpisany jako współwłasciciel, a osoba która jest dopisana jako właściciel czy może tak być?
@bart-bart: Z puntu widzenia ubezpieczalni jest po prostu dwóch właścicieli i nikt się nie zagłębia kto jest pierwszy, a kto drugi, nie ma to znaczenia. Po prostu technicznie nie da się w dokumentach obydwu wepchać w to samo miejsce, więc jeden ląduje gdzies dalej jako wspowlasciciel. W kazdym razie jesli chodzi o ubezpieczenie to maja rowne prawa.