Wpis z mikrobloga

@magucio: no właśnie tramwaj ma ustąp pierwszeństwa i wydawało mi się, że to zjeżdżający z ronda mają pierwszeństwo. ale dzisiaj usłyszałam interpretację, że to tramwaje mają pierwszeństwo, bo to jest skrzyżowanie równorzędne i zasada prawej ręki
@trapped: ja bym powiedział, że tramwaj ma pierwszeństwo

Ostrzega o przejeździe przez tory tramwajowe.

Umieszczona pod znakiem tabliczka T-7 wskazuje układ torów i drogi na tym przejeździe.
Znak ostrzega o przejeździe przez tory tramwajowe oraz zobowiązuje uczestników ruchu do zachowania szczególnej ostrożności.

Stosuje się go, jeżeli tory tramwajowe przecinają drogę w takim miejscu lub w taki sposób, że kierujący pojazdami mogą nie zorientować się dostatecznie wcześnie o istnieniu tych torów lub
@magucio: prawdę mówiąc, to jak tam jeżdżę to zawsze puszczam tramwaje. zresztą nie mam innego wyjścia bo one się nie zatrzymują xDD zastanawia mnie jak to jest w teorii.
dzisiaj usłyszałam interpretację, że to tramwaje mają pierwszeństwo, bo to jest skrzyżowanie równorzędne i zasada prawej ręki


@trapped: Czyją interpretację? Gdyby to było skrzyżowanie równorzędne, to jaką rolę miałby pełnić ten znak „ustąp pierwszeństwa” przy torowisku?

Znak ostrzega o przejeździe przez tory tramwajowe oraz zobowiązuje uczestników ruchu do zachowania szczególnej ostrożności.


@magucio: Ale to nie znaczy, że tramwaj ma pierwszeństwo.