Wpis z mikrobloga

Hubsan 107L, bardzo prawilny model! Polecam zmodować nieco baterię nalepiając na nią taśmę izolacyjną żeby utworzyć rączkę, za którą można go wyciągać.

Silniczki do znalezienia z łatwością. Są nawet wersje PRO, ale ich namierzyć łatwo nie mogę - bodaj z niemczech były takie o dwukrotnie większej mocy za sensowne pieniądze w stylu 100zl za komplet
@Werbel: ok ok, dzięki wielkie. Dziś to dostałem, jedno śmigiełko kręci się trochę ciężej i dron przy starcie ucieka na prawą strone, jakby ten silniczek jeden nie dawał rady. Dobrze myślę? :>
@czaksniff: Sprawdź czy mu się włosy nie wkręciły gdzieś, to może być powodem. Prócz tego na aparaturze pod gałkami i obok masz takie trymery, którymi sobie wyrównujesz wartości zerowe żeby nie uciekał.

Ale zacznij od kalibracji, postaw drona podłączonego do baterii na ziemi, włącz aparaturę z maxymalnie do góry gazem, powinien piknąć kilka razy i pokazać, że jest skalibrowany.

Sprawdź też co się dzieje jak trzymasz go w ręku, na średnich
Ulala faktycznie inny kontroler.

Czyli jak skompensujesz wychyleniem pozycji drona dany silnik to kręci się tak samo jak pozostałe?

Możesz te gałki jakby "wkliknąć" w dół? Tak się normalnie w hubsanie przechodzi do trybu zaawansowanego i tam robi kalibrację... Tutaj masz manuala od podobnego modelu. Ctrl+f "kalib" i znajdziesz jak skalibrować żyroskop. Potem aparaturę też proponuję, jest to zaraz niżej na 18 i 19 stronie.
KALIBRACJA AKCELEROMETRU!

2.Trzymaj drążek przepustnicy w pozycji w dół, natomiast drążek steru w prawym dolnym rogu. (patrz obrazek).
Następnie przesuo drążek przesuwania szybko w następującej sekwencji: lewo-prawo-lewo-prawo, aż zaświecą
się dwie lampki. Świecenie lampek sygnalizuje pomyślną kalibrację.

Spróbuj też tak.
W zasadzie na pewno kalibracja się nie robi na filmiku. Z tego co pamiętam to chyba na dronie powinny światła zamrugać a nie na aparaturze.
@Werbel: Kalibracja nie działa, tzn nic tego nie potwierdza.. ehhh nie mogli naklejek tylko zmienić, musieli jakiś swój kontroler dać :( choć teraz zaczął zachowywać się inaczej -
czaksniff - @Werbel: Kalibracja nie działa, tzn nic tego nie potwierdza.. ehhh nie mo...
A próbowałeś już trymerami? Te przyciski poniżej lampki kontrolera po prawej stronie, góra i dół. Spróbuj na maksa ten w dół wybrać.
@Werbel: dron nie miga, nie reaguje. Raczej to wina tego dziwnego kontrolera. U mnie by się połączył trzeba przejechać lewą gałką z góry na dół i dopiero jest connected. ehh :/