Wpis z mikrobloga

Dobry kolega mojego znajomego był biznesmenem, który eksportował używane maszyny budowlane z Europy do Afryki i dorobił się na tym naprawdę dużych pieniędzy. Znajomy zapytał go kiedyś, jak w ogóle daje sobie radę z papierologią, korupcją itp. A oto, co odpowiedział ów biznesmen: Wcale nie jest trudniej - według mnie jest łatwiej, niż w Europie! Bo na ten przykład sprowadzałem x-koparek do Ghany i już na wstępie w urzędzie oznajmili mi, że mam 2 opcje do wyboru: albo droga oficjalna i czekam na pozwolenia 8 miesięcy, albo płacę 500 USD i mam sprawę przyklepaną praktycznie od ręki. A co to jest 500 dolców przy kontrakcie za kilka milionów...? Nic! A w Polsce? A w Polsce jak w lesie - też trzeba długo czekać, a niestety nie zawsze wiadomo, komu dać łapówkę "na przyspieszenie", a komu nie i ile dać... To ja już wolę afrykańskie "karty na stół". ( ͡° ͜ʖ ͡°) #polska #afryka #biznes #pieniadze #korupcja #ciekawostki
Pobierz grafikulus - Dobry kolega mojego znajomego był biznesmenem, który eksportował używane...
źródło: comment_epvtmQFrB8DsNRa89wq24vBU0d0xnCGq.jpg
  • 1
@grafikulus: Kolejny przykład, że kapitaliści mogą korzystać na biurokracji i socjaliźmie. Bo duży zapłaci i de facto skorzysta aniżeli by działał legalnie, a przyblokuje to małego gracza.