Wpis z mikrobloga

@Kick_Ass: Fajne;) Ciekawostka jaką zauważyłem - nie kojarzę żadnego nicku, z tych co się tam wypowiadają po tym wpisem. Hm... interesujące co się stało z tymi ludźmi.
@Kick_Ass: @11mariom: taki luźny pomysł, ale może by zrobić mapę, na której oznaczyło by się motomirków? Łatwiej będzie się zintegrować poza zlotami, kiedy wiadomo który motomirek jest w okolicy, albo do kogo uderzać jadąc gdzieś na weekendowego tripa :D.

@Glenroy: niegłupie. Można by to połączyć z wykopapi (ej @wykop kiedy nowe api?) i google maps… W sumie mógłbym się zastanowić i dla sportu coś napisać :P (uwaga, admin piszący soft i to jeszcze z frontendem :D)

@11mariom: do tej pory radziłem sobie wiadomością na PW i oznaczałem wszystkich na mapce w google maps :P. Programista ze mnie, jak z najmana bokser :D.

Tak mnie naszło, bo niedawno przejechałem na weekendzie pół polski i w sumie nawet nie wiedziałem, czy jakiegoś motomirka gdzieś po drodze wyhaczę.
@Glenroy: w sumie nie powinno być trudne :P Jakieś logowanie po API wykopu, pobrać dane o lokalizacji z profilu (o ile się da po API), wyszukać w google - oznaczyć pinezką, dać możliwość przesunięcia i kliknięcia zapisz… Baza danych banalnie prosta - jedna tabela: id, wykop_login, lat, long :D

Zaraz się zastanowię w czym się da takie coś napisać względnie szybko :P
@11mariom: Tylko kwestia jeszcze lokalizacji w profilu, raczej mało kto ma podaną faktyczną lokalizację, albo w ogóle :). Logowanie po API wykopu jak najbardziej, ale oznaczenie pozycji już raczej zostawić oznaczającemu :).
@Glenroy: dlatego napisałem - pobranie informacji o ile jest, i naniesienie na mapkę gdzie i tak user może to wyedytować.

Jak ktoś ma wpisane Warszawa i chce się oznaczyć dokładniej niż pinezka w centrum to sobie przesunie kawałek - ale nie będzie musiał szukać :P