Wpis z mikrobloga

Powiem Wam Mirki,ze Polska to naprawde fajny kraj.Jestem juz 3 tydzien w Brazylii i cholernie tesknie za Polską.
Nikt tutaj praktycznie nie zna angielskiego a u nas nawet dzieciaki jako tako rozumieja. Bogactwo tanczy tutaj sambe z przerazajaca bieda.U nas tez nie jest kolorowo ale tutaj czasem az sie plakac chce patrzac na biedne dzielnice/fawele.
Ludzie czasem zachowuja się jak dzikusy.
W metrze to jest walka,jest jak w dzungli (albo gorzej ,jak w chlewie obsranym gownem).Ludzie pchaja sie tam jakby placono im za jazde metrem.jak chcesz wyjsc z wagonu to naucz sie przepychac.Nie ma jak u nas,ze najpierw ludzie wychodza a potem wchodza.
Slaby tu internet,piwo niesmaczne.Kobiety ladne ale nie ma jak słowianki.
Oczywiscie jest wiele pozytywow,magia niektorych miejsc,piekna fauna I flora,malpki se mozna spotkac na drzewach ale z kazda chwila utwierdzam sie w przekonaniu jaka Polska jest zajebista.
Wiele musimy zmienic ale mamy gory,lasy,morze,dobra gospodarke no i rozwijajacych sie ludzi (oprocz Rafonixa).

Zalaczam zdjecie z troche #pokazmorde gdzie szukam w oddali odpowiedzi na pytanie kiedy zaczalem byc mentalna stuleja.
Pozdrawiam Mirki,doceniajcie Polske.Benc elo

#podrozujzwykopem #brazylia #feels
r.....a - Powiem Wam Mirki,ze Polska to naprawde fajny kraj.Jestem juz 3 tydzien w Br...

źródło: comment_tSPm6fhCuqPDbP9Hp3wZMyCkrtjSND9E.jpg

Pobierz
  • 231
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

plakac chce patrzac na biedne dzielnice/fawele.


@rezyserzycia: nie wiem jak to wygladalo x lat temu, ale w 2015 to bylo dla mnie b. fajne miesce. Nie bogate ale skrome, ludzie mili, dobre zarcie, takie "miasteczko w miescie". Rozumiem ze to teraz miejsca turystyczne, kiedys moze to byly dzielnice biedy bo taki ma opis nazwa - favela
@Variv: No tak, ale chodzi mi o wiare w kryształowe panstwa, czesto posilkujac sie jedynie informacjami w necie lub wrazeniami po 2 tygodniowej wycieczce. Nawet taka Szwajcaria na bank ma ciemne strony (nie wiem, nie bylem)
@loczyn: Każdy kraj ma swoje wady, nawet Singapur i Dubai potrafią wkurzyć.

Problem jest z polską mentalnością, wielu polakow lubi ściemniać i opowiadać bajki jak to za granico dobrze, żeby zaimponować rodzinie czy znajomym na FB, a sami klepią biedę do czego wstydzą sie przyznać i udając bogaczy.

Sam spotkałem takich w NYC. Na co dzień mieszkają w piwnicach bez okien ze szczurami, a na FB każdy na ustawione profilowe sprzed
@magtax: @rezyserzycia: mój brat jak zaczął jeździć ciężarówką po europie to też stwierdził, że u nas jest zajebiście (chodzi o drogi). Na zachód parkingów dla tirów trzeba szukać, przy autostradach nie ma kibli, znaleźc prysznic to jakaś mordęga. Podczas gdy u nas parkingi z prysznicami, toaletami są co chwila i wydaje się to całkiem normalne, dodatkowo każda normalna stacja ma to na wyposażeniu. Jedziesz na zachód i się okazuje, że