Wpis z mikrobloga

@Psikusmistrz: Kumpel ostatnio zamawiał grill do pewnego samochodu, wartość rynkowa ~1000zl i więcej...
Znalazł ogłoszenie na olx, igła stan, będziesz pan zadowolony, komplet nie naprawiany.
Wysyłka kurierem.
Doszła paczka.
Za moją namową skorzystał z uprzejmości kuriera (dobry znajomy) i udalo się zaglądnąć do paczki bez otwierania i płacenia: grill bez znaczka (w ASO chore ceny, na rynku wtórnym również, plus ciężka dostępność), oraz uszkodzony (pęknięcie u dołu).

Olx to tylko odbiór
@Psikusmistrz: pomyslales, ze sie facet boi, ze uszkodzisz przy rozpakowywaniu lub masz znajomego kuriera i cos kombinujesz? Sam w życiu bym tak paczki nie wyslal. Juz raz stracilem telefon przez znajomego listonosza osoby zamawiajacej. Sprawa skonczyla się w sądzie. Zawsze masz mozliwosc zaplacic i OTWORZYC przy kurierze/listonoszu i w razie czego spisac protokół na uszkodzenie w transporcie lub odeslac rzecz nabyta niestacjonarnie w ciagu 14 dni.
@fotograf_warszawiak: Ja kupiłem na allegro i już od dwóch tygodni mimo zapłacenia nie dostałem płyty głównej, ani nawet sprzedawca się nie odezwał, mimo iż pisałem na email oraz przez allegro.
Do tego po zgłoszeniu sprawy allegro też milczy, więc nawet tam można być oszukanym ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ja kupiłem na allegro i już od dwóch tygodni mimo zapłacenia nie dostałem płyty głównej, ani nawet sprzedawca się nie odezwał, mimo iż pisałem na email oraz przez allegro.

Do tego po zgłoszeniu sprawy allegro też milczy, więc nawet tam można być oszukanym ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@hacerking: idziesz na policje, zgłaszasz i odzyskujesz pieniądze z POK.
PS. na przyszłość płać kartą.