Wpis z mikrobloga

Mireczki, jestem na #redukcja od jakiegoś czasu. Od maja do dzisiaj zrzuciłem ze 100 kg do 93 - mogłem więcej ale nieregularne ćwiczenia plus weekendowe grille/imprezy trochę spowolniły.
Byłem na kaloriach 2300 (230B, 65T, 201W), siłownia ~3 w tygodniu FBW 5x5 i czasami jakieś bieganie. Teraz miałem dwa tygodnie przerwy, wyjazd, więc trochę podjadłem no ale trzeba wrócić do redukowania.

Aktualna waga: 93,5 kg
Wzrost: 190 cm
BF: na oko 20-21%, więc około 19 kg tłuszczu

Moim głównym celem jest zrzucić w granicach rozsądku jak najwięcej do początku września. Mój plan jest taki:
IF 2400 kcal (200B, 70T, 246W), wstępnie okno żywieniowe 8h a docelowo 6h.
Trening stronglifts + 2 akcesoria na czczo z samego rana przed robotą
W dni nietreningowe rano HIIT.
W niedziele regeneracja + ewentualnie basen/spacer.

I teraz prośba o poradę. Czy kaloryka nie jest za mała? Według wzoru 69 kcal x 19 kg tłuszczu mogę dziennie spalić 1300 kcal. Moje zero kaloryczne według wstępnych wyliczeń to ok. 2500 kcal.
I czy HIIT wykonywany na czczo ma sens? Czy lepiej wrzucić tam szybkie spacery/wolny trucht?

#mikrokoksy #dieta #silownia ##!$%@?
  • 5
@prokopek92: Coś niskie to zero kaloryczne, mi przy wadze 15kg mniejszej trenując 4x w tyg na siłowni waga stała przy 2700 kcal. Wolałbym zacząć wyżej i schodzić szczególnie że miałeś przerwę jadłeś więcej i widzę waga nie skoczyła dużo. Hiit to bym zostawił jako asa w rękawie na końcówkę redu a spacery i wolny trucht zawsze dobry pomysł.
EDIT
Zostawiam wcześniejszą część posta ale zauważyłem że do początku września więc niewiele
@prokopek92: plan wyglada solidnie.

@mandarin2012: To nie jest wszystko takie proste, ze to ma sens, a to nie ma sensu, duzo zalezy od celu. Wiekszosc opracowan to kontrargumenty dla tezy ukutej przez braci, ze trening na niskim glikogenie spali wiecej fatu, bo zasoby glikogenu sa uszczuplone, tymczasem cwiczacy ma tego glikogenu 1000-2000kcal.

Tymczasem

Recent findings: AMPK activation can decrease de novo lipogenesis, increase fatty acid oxidation and promote mitochondrial integrity