Wpis z mikrobloga

Kary na drogach w Polsce. Logika Polaków i polskiego rządu= logika idioty. Niech Polska pójdzie po rozum do głowy i weźmie przykład np. z Norwegii i Finlandii
Polska ma najwięcej śmiertelnych wypadków/osobę z całej Europy (przynajmniej tak było jeszcze parę lat temu i sądzę, że niewiele się zmieniło).
Co na to rząd? Zlikwidować fotoradary! WTF?!
W Polsce powinien być las fotoradarów i policjantów na drogach, a kary powinny być maksymalnie podwyższone. Powinny być wręcz najwyższe w Europie! W każdym normalnym kraju kary są znacznie wyższe niż w Polsce.
Poniżej linki do tego jakie kary obowiązują np. w Norwegii (a są pewnie i kraje z surowszymi karami), która należy do krajów z najmniejszą ilością śmiertelnych wypadków w Europie, a mimo to, w Norwegii kary zostały w tym roku jeszcze podwyższone.
W Norwegii np. przekroczenie prędkości o 31 km/h (w miejscu gdzie jest ograniczenie do 60 km/h lub mniejsze) idzie się do więzienia oraz traci prawo jazdy, a dodatkowa kara pieniężna to ponad 10 tys. koron czyli ok. 5 tys. złotych! Minimalna kara- np. za przekroczenie prędkości o 5 km/h to 750 koron czyli 400 zł. Punkty karne w Norwegii kasują się dopiero po 3 latach. Młodzi kierowcy karani są podwójną liczbą punktów.

Tutaj o karach w Norwegii:
http://www.mojanorwegia.pl/transport-i-komunikacja/od-1-stycznia-wyzsze-mandaty-przekroczenie-predkosci-bedzie-slono-kosztowac-12235.html
lub tu sprzed paru lat z opisem i porównaniem kar w Polsce, łącznie z przeliczeniem różnicy w zarobkach i opinię jak bardzo żałośnie niskie kary są w Polsce, nawet z uwzględnieniem zarobków:
http://ibikekrakow.com/2012/02/01/norwegia-srogie-kary-za-przekraczanie-dozwolonej-predkosci/

Norweskie kary są dobre, ale ja jestem wciaż jednak zdania, że powinien obowiązywać system taki jak w Finlandii gdzie mandat stanowi procent dochodu sprawcy. W Finlandii kary są równie dotkliwe dla biednych i dla bogatych.
Jedno jest pewne- w Polsce należy znacząco podnieść kary za wykroczenia drogowe, wprowadzić znacznie łatwiejszą możliwość utraty mandatu oraz wprowadzić kary więzienia za wykroczenia drogowe tak jak np. w Norwegii, Finlandii i wielu innych krajach (np. w Finlandii kara więzienia jest dodatkowo nakładana przy przekroczeniu prędkości powyżej 100% czyli jedziesz 81 przy ograniczeniu 40).
Do tego należy wprowadzić kary na poziomie kilkunastu tys. zł za wycięcie filtra cząstek stałych czy katalizatora (jak jest na Zachodzie) i oczywiście samochód na lawetę wtedy.
Moim zdaniem należy również wprowadzić mandaty od dochodu tak jak jest w Finlandii i kilku innych krajach.
Nie mogę zrozumieć logiki Polaka... To wydawać może się śmieszne, ale jest straszne bo chodzi tu o życie i śmierć tysięcy ludzi, którzy giną co roku na drodze, często niewinnych dzieci, które zostają zabite przez jakiś samochód jadący z nadmierną prędkością. Czy rząd tego nie widzi?!!! Podobno ten rząd to jest to ten "dobry" i "polski". Poprzednie to po prostu zdrajcy i złodzieje, ale może ten chociaż coś zrobi bo to jest masakra, że pobłaża się potencjalnym mordercom drogowym.

Zdjęcie: Policja w Norwegii na drodze.
#prawo #policja #polska #polityka #pis #po #rzad #kukiz #liroy #zdrowie #zycie #motoryzacja #samochody #norwegia #finlandia #ciekawostki #drogi #podroze #nauka #duda #kaczynski #swiat
Pobierz
źródło: comment_gl6iL3J8Q0ZR2Bp7cq8wbV1uOYrW6UDk.jpg
  • 32
W Polsce powinien być las fotoradarów i policjantów na drogach, a kary powinny być maksymalnie podwyższone.


@rasowecytaty: Stwórzmy państwo policyjne! Każmy za przekroczenie prędkości o 3 kilometry mandatami po 10 tysięcy! Wysokość mandatu zależna od dochodu też wbrew temu co mówi większość osób nie jest dobrym pomysłem, bo wszystkie jednoosobowe działalności wykazujące niewielkie dochody bo np. ładują wszystko w leasing będą mieć dalej niskie stawki, a taki zjeb na socjalu w
@SpalaczBenzyny: Prawo jazdy mam od wielu lat i jeżdżę sporo po Polsce i za granicą i jednego czego żałuję to tego, że nie robię tego co jest normą np. w Szwecji czyli nie dzwonię na policję jak widzę np. samochód jadący z nadmierną prędkością. Jak w Szwecji ktoś jedzie z nadmierną prędkością to wiele, poważam, wiele osób (prawie wszyscy co to widzą) natychmiast dzwoni na policję. Tak powinno być w Polsce
@chwed: Mandaty od dochodu są dobre, są najlepszym i najbardziej sprawiedliwym systemem. Przecież musi być stawka minimalna. Wystarczy ustalić stawkę minimalną na takim poziomie by nawet ten "zjeb w golfie" odczuł ją dotkliwie. Jeśli chodzi o osoby bez dochodu w dobrych autach to policja wtedy mogłaby skierować wniosek do urzędu skarbowego o zbadania skąd ma to dobre auto, a więc jeszcze uszczelniłoby to system podatkowy.
@otnoknusu: autostrady w Polsce są jak najbardziej potrzebne, w Norwegii jest bardzo mało autostrad bo nie są potrzebne bo jest niewielki ruch i mało samochodów na drogach. Mówię jednak, że to można być bezpiecznym krajem bez autostrad. Natomiast same autostrady niewiele dadzą jak dzikusy będą jeździć po drogach. A dla mnie polscy kierowcy jeżdża w większości na poziomie mapły bez mózgu. Dlatego te małpy trzeba zamknąć w klatkach i odsunąć do
@rasowecytaty: takie zawali drogi jak ty powinny siedzieć w więzieniach, bo stwarzają zagrożenie na drodze. ograniczenie do 80, cały sznur aut jedzie właśnie koło tej prędkości, ewentualnie 10 więcej, czyli 90, a tu trafi się jakiś debil, który jedzie 50-60, wszyscy po hamulcach i po kolei pchają się do wyprzedzania, bo ludzie nie będą tracić czasu przez jakiegoś kretyna. najlepsze jest to, że zawali-drogi zazwyczaj nie mają umiejętności. raz w życiu
Swoją drogą ciekawe czy ktoś ma dane czy w Polsce wzrosła ilość wypadków po likwidacji fotoradarów straży miejsckiej.


@gorfobrut: Tak, są takie dane i w miejscach gdzie fotoradary zlikwidowano zanotowany znaczny wzrost liczby wypadków.

Pod lupę wzięto 43 miejscowości i porównano liczbę wypadków przed i po likwidacji urządzeń. - Od maja do sierpnia w tych 43 miejscowościach liczba zabitych wzrosła o 46 procent, czyli w ciągu tych kilku miesięcy aż o
@rasowecytaty: ty żałujesz, że nie zadzwoniłeś, a ja żałuję, że zgłosiłem nagranie z kamerki: w skrócie typ zepchnął mnie jadąc z naprzeciwka i wyprzedzając kilka samochodów pod rząd na łuku drogi kompletnie bez sensu (bo wiele nie ugrał, a potem i tak całe miasto się tłukł między innymi samochodami)... na nagraniu widać twarz typka, blachy, pasażerkę, pewnie żonę... ale się wykpił, że to nie on, że nie pamięta komu pożyczał auto,