Wpis z mikrobloga

Siema Mirki i Mirabelki. Planuję otworzyć sklep ze spersonalizowanymi plakatami, ale zastanawiam się jeszcze nad modelem biznesowym, dlatego proszę was o zaznaczenie odpowiedzi w ankiecie.
Zastanawiam się między:
1. plakaty do pobrania i wydrukowania we własnym zakresie w cenie 40 zł (do pobrania byłoby kilka plików w najpopularniejszych formatach w wysokiej rozdzielczości)
2. gotowe wydruki w cenie od 100 zł (takie ceny są u konkurencji)

#wystrojwnetrz #design #grafika #kiciochpyta #minimalizm #estetyczneobrazki #grafikakomputerowa #ecommerce #biznes #firma #plakat #dom #ankieta #pytanie

Co wybierasz?

  • Plakat do pobrania 8.2% (5)
  • Wydrukowany plakat 91.8% (56)

Oddanych głosów: 61

  • 23
@shakal88: sam robisz biznes i chcesż żeby ludzie wybierali model biznesowy za Ciebie? Porównaj konkurencje, sprawdź co możesz dać klientom żeby korzystali z Twoich a nie konkurencji rozwiązań, i na tym oprzyj model biznesowy xD
Btw po co ktoś miałby płacić za samą grafikę gdzie wszystko można sobie pobrać z internetu?
Btw po co ktoś miałby płacić za samą grafikę gdzie wszystko można sobie pobrać z internetu?


@Dzwoneg: W dobrej rozdzielczości, takiej do plakatów właśnie, to już niekoniecznie tak łatwo.
@Dzwoneg: sprawdzam ten temat już od jakiegoś czasu konkurencja jest naprawdę niewielka. Początkowo miałem robić sklep z wydrukami ale ostatnio zacząłem się zastanawiać nad plikami cyfrowymi bo widzę, ż np w USA to dosyć popularne rozwiązanie, i do tego cena z wydrukiem w drukarni internetowej będzie o połowę niższa.
@ludzik: jak ktoś umie into grafika i pokombinuje to nie ma problemu z większością grafik.

@shakal88: pobieranie plakatu i drukowanie we własnym zakresie i pretensje januszy, że ten niebieski na monitorze był inny - no way, szkoda nerwów, tylko ustandaryzowane wydruki w wysokiej jakości.

no i tak jak mówi wąsaty @CygaroZwasem: plakaty to mało. Chyba że marka własna, dobry marketing, limitowane serie artystów lub dobrych fotografii.
@CygaroZwasem: analizowałem. Nie mam swojego sprzętu, współpracuję z kilkoma drukarniami od dłuższego czasu i mam dobre ceny, mam w planach wprowadzić: fototapety, canvasy, aluminium dibond, plexi, PCV
jak ktoś umie into grafika i pokombinuje to nie ma problemu z większością grafik.


@sorasill: Ilu takich masz w odniesieniu do przeciętniaków? Mi, programującemu, szkoda byłoby czasu na #!$%@? się z grafiką o której nie mam większego pojęcia.
@ludzik: odsetek, ale często te przeciętniaki się odzywają żeby pomóc im dobrać zestaw obrazów do domu czy to plakatów czy akryli - cześć można kupić, zależy - takie komplety plików do pobrania też trzeba by było jakoś zabezpieczyć i dostosować formatki bo kartka A4, nie ma takich samych proporcji jak A3 - to częste błędne myślenie.
@shakal88: konkurencja jest niewielka?

Google wypluwa kilkadziesiąt firm, których działanie w 99% opiera się na internecie.
I większość tych firm ma swój sprzęt, więc mocno minimalizują koszty.

Jeśli chcesz być pośrednikiem i oferować to co już wszyscy mają, to powodzenia. Zginiesz przez selekcję naturalną.

Chyba, że masz 100.000 na reklame na start :)
@CygaroZwasem: Tak konkurencja jest niewielka, to będą bardzo specyficzne grafiki i firmy oferujące je można policzyć na placach 1 ręki. Z powodzeniem je sprzedaje w USA, tyle że tam jako canvasy. Nie mam 100 000 na start i wiem, że tyle nie potrzebuję.
@shakal88: i powinno. Tyle Ci powiem i maksymalnie się zgdzam z @CygaroZwasem: pośrednictwo - to średni pomysł, ja mogę sobie doliczyć do ceny jak pośrednicze przy druku - ale też projektuje wiec powiedzmy ze róznica w cenie miedzy ofertą dla kienta a drukarnią to mój zarobek extra w niektórych przypadkach.