Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@fruberuber: #gruparatowaniapoziomu -> kiedyś oznaczało, że dodajesz treści nie tylko ważne ale i sprawdzone.
Rzeź wołyńska jest w Polsce oficjalnie uznana za ludobójstwo uchwałą sejmu, a nie przez "część ekspertów"
Liczba zabitych wynosi od 30 tys do 100 tys w zależności jaki okres, kto i jak tego dokonał. 30-50 tys jest najbardziej prawdopodobne.
Tortury i bestialskie mordowanie były - to fakt, ale ta lista jest bardzo mało wiarygodna. Jej autorem jest
@fruberuber: Mam takie pytanie może mondre może gupie.
Tłumaczył to już ktoś na angielski? Może warto #!$%@?ć akcję podobną do german death camps - skrzyknąć się na reddicie i wypromować tam opis rzezi wołyńskiej. Niech na zachodzie poznają ukraińców...
@zly_dzien Niech ktoś... A w ogóle jaki to miałoby cel? Wywołanie silnych emocji, nienawiści do kogo? Ludzi, którzy już nie żyją. Trzeba informować o rzezi wołyńskiej, upamiętniać ofiary, ale nie w ten sposób. I myślisz, że powinno się sądzić ludzi za czyny ich przodków?. Już nie mówiąc, że nie ma dowodów na faktyczne użycie wymienionych tortur, które mogą być tylko wymysłem autora
@niewieski: A ktokolwiek pisał o nienawiści albo o sądzeniu? Wyciągasz zbyt daleko idące wnioski. Mi chodzi jedynie o informowanie, uświadamianie i pokazanie innym, że relacje pl-ua nie były usłane różami, dlatego też nasze narody nie muszą się darzyć sympatią.
@zly_dzien: Można uświadamiać wieloma różnymi sposobami, lecz po co przez publikowanie dokładnie opisanych i niedokładnie udokumentowanych tortur; mogłoby to wywołać tylko złość, niemoc oraz nienawiść do Ukraińców. A narody - może nie budujmy kompleksów, stereotypów; piętnujmy tych, co czczą Banderę i UPA; lecz patrzmy na przyszłość, bo i nam, i im zależy na niepodległości Ukrainy i stabilizacji w Europie; zaś sympatią niech każdy osobno darze lub nie innego człowieka za jego