Wpis z mikrobloga

George Soros - wywiad z 1994. roku <- KOPNIJ
Soros jest szatanem dla prawicy, wszelkie zło, które się dzieje na świecie da się w ich retoryce wprost odnieść do Sorosa. W znalezisku jest wywiad z czasów gdy Pan Jerzy nie był jeszcze siwy. Opowiada o rynkach, o swojej przeszłości. Moim zdaniem najciekawszym fragmentem jest próba przeniesienia idei Poppera na finanse i uzasadnienie takich prób.
Neuropa poleca.
#neuropa #neuropainformuje #ekonomia #nauka #liganauki #soros #gruparatowaniapoziomu
  • 19
@JestemZSosnowca: Gdyż prawica konserwatywna i autorytarna wyciera sobie gębę nacjonalizmem. Soros lansuje dość agresywnie (finansując organizacje wpływające na opinię publiczną) "otwarte społeczeństwo", mniejsza z tym, jakie ma motywy, w każdym razie staje się tym samym opozycją.

Ciężko jest sądzić takich ludzi. Z jednej strony - rozumiem lansowanie "progresywnych" nastrojów, nawet lekko przesadną - tylko w ten sposób da się sprawdzić, czy to dobra droga rozwoju. Więc może z perspektywy tak potężnych
@UberWygryw: Rodaków? Może nie powinienem umieszczać go w tej samej puli, ale żydowscy bogacze zza oceanu nie tylko mieli w głębokim poważaniu europejskich Żydów, co więcej, ostro zarobili na wojnie i przemianach po niej.
Jak napisałem wyżej, nie wiem, co myśli taki miliarder i czy w ogóle utożsamia się z jakąś grupą społeczną (a jeśli tak, to czy nie robi tego z wyrachowaniem).
@Andreth: Pic rel.

Chodzi mi o nastawienie do "rodaków" w kontekście komentarza UberWygryw. Skoro ówcześni żydowscy bogacze, wiedząc, że Żydzi są prześladowani, a później, że wręcz giną tysiącami w Europie, nie zaoferowali pomocy, to czemu miałoby to obchodzić Sorosa? Biznes nie za bardzo przejmuje się ludzkim życiem. To ponadczasowa prawda, miło, gdy ktoś okazuje się wyjątkiem. Właśnie - wyjątkiem.
NoMercyIncluded - @Andreth: Pic rel.

Chodzi mi o nastawienie do "rodaków" w kontek...

źródło: comment_qOj5Pt0XvAaTF0mOrJm331y6ZpeOOs4g.jpg

Pobierz