Wpis z mikrobloga

Ciekaw jestem waszej opinii na temat moich przemyśleń ?
Mianowicie internet u podstaw był uniwersytecki przepełniony raczej pracami naukowymi treściami wybranymi był drogi więc byle czego się tam nie wrzucało i często łatwiej dostępny w skupiskach akademickich [upraszając nieco] tak więc od jakiegoś czasu wyszukuję i słucham różnych ciekawostek na YT i mam poczucie że coraz więcej tam treści instant a'la zupka chińska np. w 8 minut powiem ci jak żyć? coraz mniej wylewnych długich treści a coraz więcej tych szybkich.
Czy internet jak TV zostanie zalany treściami "łatwo prosto i przyjemnie", czy myśli niczym sms-y ukrócimy do 160 znaków? a może i lekcje i wykłady za chwile będą miały 8 min [to też chyba było zapoczątkowane limitami YT na starcie]
#psychologia #opinia
  • 2
@cypispga: Ludzie potrzebują szybkiego zaspokojenia, a co zaspokaja najszybciej? To co najbardziej prymitywne i proste. Główkowanie boli. Kiedyś dziadkowie mi opowiadali ,że ludzie do płota podchodzili, każdy żył spokojnie, a teraz jest walka, kto więcej, kto się wyróżni. Więcej w ludziach egoizmu i wszystko się spłyciło, dlatego wyglądamy jakbyśmy się cofali w rozwoju.

Z resztą kiedyś internet był dla elit, więc elitom nie przeszkadzały fachowe teksty i to elity je wrzucały.