Wpis z mikrobloga

@demoos: hmm - cały filmik złożony jest w taki sposób, że sugeruje, że kierowca busa jej nie widział, a moim zdaniem tak nie było. widać, że przyhamował i zjechał w prawo i ocenił, że dziewczyna przejdzie (co oczywiście go nie usprawiedliwia, bo powinien co najmniej bardziej przyhamować, ale według mnie robisz trochę aferę z niczego...)
@demoos: właśnie, że nie zrobił. miał to pod kontrolą. wyraźnie widać przyhamowanie i zjazd w prawo. jak już napisałem: powinien zostawić jej więcej miejsca i z tym się zgadzam, ale sugerowanie, że jej nie widział, bo wymieniał tabliczkę jest moim zdaniem grubą przesadą
@mkay1: przecież on jej nie widział bo był zajęty sięganiem po tablice, żeby ją odwrócić. Miał stanąc albo zwolnić bardziej.

Ciekawe czy będzie miał przerwe w pracy czy tylko na mandacie się skończy
@demoos: naprawdę nie widzisz hamowania i skrętu w prawo? Twoim zdaniem dlaczego to zrobił? bo zawsze hamuje i skręca w prawo przy wymianie tabliczki?;)

a swoją drogą dziewczyna też zajebista. jedna z tych, dla których pasy = tryb nieśmiertelności.... (i żeby nie było - nie twierdzę, że to jej wina, ale mogłaby zachować się trochę lepiej...)
@demoos: tak - widziała nadjeżdżającego busa i nie upewniła się czy on ją widzi, tylko weszła na przejście w ogóle nie zwracając już na niego uwagi. bus natomiast zahamował jak tylko weszła na przejście, dokładnie w 20s filmiku
@mkay1: jeszcze raz, bo nie rozumiesz. Gdyby zajął się prowadzeniem, a nie obracaniem tablicy, co mógł zrobić na postoju, to nie oglądalibyśmy tego filmiku. Nagrywający sie zatrzymał jak gość był ponad 50m od PdP.
@demoos:

Nagrywający sie zatrzymał jak gość był ponad 50m od PdP.

owszem, ale sam fakt, że ktoś się zatrzymuje na drodze nic nie oznacza dla osoby jadącej z naprzeciwka. jasne - może zwiększyć czujność, spodziewać się czegoś itd., natomiast żadne przepisy nie obligują go do zatrzymania się.

a no i przez swoje komentarze, namówiłeś mnie, wysłałem do drogówki

cóż - pewnie dostanie mandat, bo spowodował zagrożenie. przejechał zdecydowanie za blisko tej
@demoos: najwięcej, co może dostać, to 10pkt i 350zł za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu. według mnie jednak on pierwszeństwa ustąpił, więc dostanie sporo mniej. strata prawka na pewno mu nie grozi, bo za co (jaki konkretnie przepis)?

w zasadzie to pomyśl o analogicznej sytuacji: wyjeżdżasz z drogi podporządkowanej na centymetry za autem jadącym drogą główną. jeśli tylko go nie stukniesz, to wszystko jest ok. jeśli taki manewr zobaczyłaby policja, to