Wpis z mikrobloga

Taka refleksja po ostatnich wyścigach - Ferrari straciło inicjatywę. Początek sezonu należał do nich, mieli zajebiste tempo wyścigowe i wyglądali na godnych rywali dla Mercedesa. Teraz jakoś ta ich czerwień wyblakła. Ja wiem, że ostatnie trzy GP to bardzo szybkie tory, gdzie spodziewano się, że Srebrni będą lepiej dysponowani. Ale tendencja jest niepokojąca (również w przypadku "taktyków" z Maranello). Nadzieja w tym, że odmienna charakterystyka toru na Węgrzech pozwoli Ferrari wrócić na dobre tory.
#f1
  • 2
@WEmil: czy ja wiem. W Austrii Vettel do końca naciskał Bottasa. Tutaj w kwalach Bottas dał się ograć i Raikkonenowi i Vettelowi. Tempo obu zespołów jest bardzo podobne i zależy po prostu od innych czynników. Błędy w kwalifikacjach, Max Verstappen ( ͡° ͜ʖ ͡°) czy np. przebite opony
@WEmil: a jak mówiłem na początku sezonu żeby nie hajpować Ferrari to nikt mi nie wierzył.

Od wielu lat udowadniają że nie potrafią rozwijać bolidu - vide sezon 2013r., Alonso po Hiszpanii był chyba nawet na czele klasyfikacji, a skończyło się tym że do końca sezonu miał 3 bolid w stawce...