Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  TL;DR: ostatnie #rozdajo nasion ostrej chili w tym roku i jednocześnie ostatni gwizdek, żeby zrobić wysiew, jeżeli chce się mieć zbiory w tym roku.

  Jak tam paprykowe świry wasze uprawy? Pierwsze liścienie już na wierzchu? :D Łodyga zmalała-urosła? XD Bo coś mało wpisów pod tagami...

  Ja w tym roku późno zacząłem (kierując się logiką, że jeszcze za duże urosną i co ja potem zrobię z całą tą papryka :P) i jestem jeszcze na etapie kiełkowania/wysiewu. Kiełkuję w tym roku około 50 odmian. Skiełkowanych nasion wysiałem wczoraj do kubeczków 200 ml około 50 sztuk. Ogólnie mam zamiar wysiewać po 7 sztuk każdej odmiany, oprócz tych które mam pierwszy raz - tych wysiewam ile mam ;) Strasznie dużo tego będzie, ale planuję poszerzyć sobie parapet i dostawić zaraz przy nim długi stolik.

  Jeżeli ktoś chce w tym sezonie zająć się uprawą chili w tunelu/na parapecie i zebrać latem owoce to nie powinien już dłużej czekać z wysiewem. To jest ostatni moment, żeby rośliny zdążyły zaowocować, a owoce dojrzeć (rzecz jasna mówię o tych ostrych odmianach, takie np. YOLO Wonder można wysiewać i w marcu). Więc jeżeli ktoś się jeszcze waha to nie ma już na co czekać. Przy wysiewie teraz polecam raczej prosto do ziemi po uprzednim namoczeniu nasion przez 24 godziny w wodzie/naparze z rumianku/roztworze wody utlenionej. Kiełkowanie na wacie niepotrzebnie wydłuży cały proces.

  Z tej okazji robię rozdajo nasion (bo trochę mi jeszcze zostało). Do wygrania 6 wybranych pakietów z mojej standardowej listy odmian - wysyłka na mój koszt.

  Na zdjęciu nasiona, które przyszły do mnie z semillas.de. Wcześniej polecałem ten sklep, bo ja nie miałem z nimi żadnych problemów, ale jak się w tym roku okazało po doświadczeniach innego Mirka nie zawsze wszystko idzie super. Więc raczej nie polecam ich już więcej ;/

  Jak zwykle zachęcam do obserwowania tagu #chilizgobim gdzie na bieżąco wrzucam notatki i zdjęcia z amatorskiej uprawy chili.

  #chilihead #papryczki #chili #papryka #ogrodnictwo #ogrod #domowyogrod #ostrezarcie #rosliny #zainteresowania #hobby #goomowesosy #kuchnia #ostresosy #papryka #przyprawy #nasiona
  pokaż całość

  odpowiedzi (39)

 • avatar

  O huj Xd
  Ale mojej mame włączyła się #logikarozowychpaskow
  Jako że sesja zdana i miałem tydzień wolnego to zjechałem do domu spotkać się ze znajomymi z rodzinnego miasta i z rodziną. Ostatni dzień pobytu, siedzimy sobie z siostrą, śmieszkujemy i oglądamy zdjęcia. Tata siedział obok nas i oglądał jak polacy dostają w sanczkarstwie, a mame jak to mame przygotowywała coś na kolację, bo jak ja sobie pojadę to wychodzi z tatą do znajomych.
  I nagle z kuchni słychać trzask. Szybko lecimy z tatą sprawdzić co się dzieje. Okazało się, że mam upuściła niechcący garnek z gotowanymi warzywami.
  I wtedy się zaczęło. Ja już przez Was nie mogę, śmiejecie się tak głośno, że nie można w spokoju gotować. Anon Ty jak przyjeżdzasz to tylko zrobisz syf i pojedziesz. Siostrze kazała iść odrabiać lekcje, chuj że jest w połowie ferii XDD Ale najgorszy był podobno tata, bo siedział obok nas i nie zareagował na to, że się śmiejemy.
  Próbowałem uspokoić mame, wytłumaczyć, że nic się nie stało i każdemu może się zdarzyć, ale tylko dowiedziałem się, że jestem prymitywny i jej nie szanuję.
  Ehh dobrze, że to już koniec i kolejna wizyta na wielkanoc.

  #truestory
  pokaż całość

  odpowiedzi (39)

 • avatar

  Mirki, w drodze do #warszawa zabrakło mi paliwa, co robić? #samochody

  odpowiedzi (60)