Wpis z mikrobloga

#java #spring
Czy zaczynanie nauki springa będąc totalnie zielonym w temacie od spring boota ma sens czy lepiej zaczynać np od spring mvc? W projekcie będę uzywal wlasnie spring boota a widze ze to sporo ukrywa calej konfiguracji.
Przy okazji jakbyscie mogli polecic jakis tutorial do tego. Niedawno uczylem sie angulara i w dokumentacji był fajny tutorial w postaci robienia bardziej zlozonej aplikacji od podstaw. Na spring io z tego co widzę są raczej tutoriale w postaci handbooka czyli jak zrobić jaką konkretną rzecz a to mnie srednio urządza bo aplikacji webowych nigdy nie robiłem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 10
Niedawno uczylem sie angulara i w dokumentacji był fajny tutorial w postaci robienia bardziej zlozonej aplikacji od podstaw


@uzytkownikTHCE: nie ma czegoś takiego, bo spring to nie zabawka, jedyne co znajdziesz to tutoriale do zrobienia konkretnej rzeczy, ale nikt cię nie będzie prowadził za rączkę. w ogóle znasz protokół http, czy servlety jak bierzesz się za springa? bo tak średnio bez tego
Czy zaczynanie nauki springa będąc totalnie zielonym w temacie od spring boota ma sens czy lepiej zaczynać np od spring mvc?


@uzytkownikTHCE: Mniej wiecej taki sam jak uczyc sie obslugi pojazdow od rakiety kosmicznej, bo bedziesz najszybciej pokonywal dluzsze dystanse. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
to zaczynać od spring mvc?


@uzytkownikTHCE: Pierwsze primo to tzw. Spring Core (czy po prostu podstawy Spring Framework) - wystarczy przeczytać ze zrozumieniem pierwsze kilkadziesiąt-sto stron z oficjalnego doca pdf, albo jak wolisz książki Spring in Action.

Jeśli aplikacja będzie oparta na SpringBoocie to nikt w zespole, łącznie z Tobą, nie odczuje większych braków w JEE - SB jest z wbudowanym Tomcatem, czyli teoretycznie kontenerem serwletów bez ciężkich tematów szczególnych dla
@uzytkownikTHCE: na udemy jest bardzo dobry kurs. Spring plus Hibernate. Nie pamietam tytułu ale te dwie rzeczy były na bank. Jakis murzyn to prowadzi. Sorry, ale nie ma mnie teraz przy kompie. Wiec dojdziesz, który to kurs :-) i robisz tam konkretny projekt :-)