Wpis z mikrobloga

Co tu się odje to ja nawet nie

TL;DR


Postaram sie nie zaglębiac w szczegóły. Od jakiegoś czasu moja mama chce sprzedać ziemie i dom (miedzy innymi problemy zdrowotne) w którym nie mieszkamy od 20 lat. Od 20 lat też dzierżawi za bezcen rodzienie zza plotu ta ziemie. Ja w miare mozliwości pomagam jej w sprzedaży. Rodzina nie ma na to kasy (od 20 lat) - a jak juz by mieli cos kupowac to za bezcen i tylko ziemie ( bo "dom to rozpadająca sie lepianka" a budynki gospodarcze to "mocniej wiatr zawieje i sie rozpadną" XD)

Teraz przechodzimy do sytuacji. W piatek byłem w rodzinnych stronach wiec przy okazji postawiłem na naszej ziemi( która jest przy drodze krajowej) baner sprzedażowy (wczesniej przygotowalem to i owo). Moja mama poinformowala "rodzine" ze taki baner postawie - oczywiscie spoko loko, twoja ziemia, robisz co chcesz itd. Ba, nawet byla propozycja "pomocy". O jaka pomoc chodziło przyszło mi się przekonac w poniedziałek rano - wracajac z rozowym do warszawy z mazur. Baner sprzedażowy jakims cudem zamienil się w poszarpana chorągiew - przy bliższych oględzinach okazało sie ze "ktos" (oczywiscie nie wiadomo kto) dopisał kilka obrazliwych twierdzen na odwrocie baneru(miedzy innymi "i tak #!$%@? sprzedasz", czy też malowniczego falusa). Na przodzie przerobił numer telefonu tak zeby nikt sie nie mogł dodzwonic - i dopisał kłamstwo które chyba miało zniechecic potecnajlnego kupca.

Szkoda szczepic ryja, naprawde. Narazie postanowiłem wrzucic ogłoszenie do lokalnych gazet i przy bliższej i dalszej okolicy rozwiesic kartki z informacja o sprzedaży. Jesli macie jakies dodatkowe pomysły - nie krepujcie sie.

#zalesie #pytanie #patologiazewsi #patologia #historia #januszebiznesu i troche #pokazmorde

Zdjęcie przed i po
Pobierz
źródło: comment_1KP31oi5eUEANtphvxC8qUz0qf14sH6S.jpg
  • 9
@Ataxia: rolnicy mogą czytać jeszcze lokalne gazety, typu jakiś np kurier, echo etc... nie wiem czy gazeta anonse jeszcze funkcjonuje, ale ogolnie w takich lokalnych gazetach dalbym ogloszenie. warto nawet wykupic jakies lepsze, bardziej widoczne.