Wpis z mikrobloga

Pięknie zobrazowany podział na Polskę A (tę zachodnią) i Polskę B (tę wschodnią):

Czołowy dziennik TVP w pierwszej połowie br. w 12 województwach zanotował spadki udziałów (największy nastąpił w Wielkopolsce - było to 31 proc.), a w 4 - wzrosty (największy na Lubelszczyźnie - 18 proc.).

Dla porównania serwis TVN stracił w 11 województwach (najbardziej na Lubelszczyźnie - 24 proc.), w jednym regionie miał taki sam wynik, a w 4 województwach nastąpił wzrost (Podlasie - 32 proc.).


Klik

#neuropa #polityka #media #tvn #faktytvn #tvpis #bekazpisu #tysiacurojenniezaleznychmediow
Pobierz Goofas - Pięknie zobrazowany podział na Polskę A (tę zachodnią) i Polskę B (tę wschod...
źródło: comment_jO14AkuOn46yiPBFO4bZlZqqhSZPYj62.jpg
  • 50
@Kempes: kompletnie nietrafna interpretacja. Wschód Polski przez lata był zaniedbywany ("a ch*j z tą Polską Wschodnią!", choćby infrastrukturalnie. W końcu pojawiła się w polityce realna siła, która obiecała reprezentować jego interesy. Poza tym, nie zapominaj, że tak między Bogiem, a prawdą, mieszkańcy dzisiejszego zachodu kraju, to w dużej części przesiedleńcy ze wschodnich rubieży IIRP. Polska B, to ostoja konserwatywnych wartości również z tego powodu.
@kam966: Nie, nie jest poniżające dla tych ze wschodu. Ja nawet literę B uważam za lepsza od litery A, bo mam takie widzimisie i miło mi się kojarzy. Więc o co ci chodzi?
Tak, rozpoczęcie dzielenia ludzi rozpoczął pewien poseł, który to powiedział, że "mystaliśmy tu, a wy tam gdzie ZOMO". No i część Polaków podobno trzyma ze stroną niemiecką, nawet się d nich wywodzą, no i te proniemieckie polskie media...
Pobierz Kempes - @kam966: Nie, nie jest poniżające dla tych ze wschodu. Ja nawet literę B uwa...
źródło: comment_Ea0kLNJ8mFw0sSnhArwlBE53D529nI3Q.jpg
@Goofas: daj spokój, przecież podkarpacie i podlasie to stan umysłu. tam poseł PiSu jest wyżej od księdza na wsi, ludzie są tacy dziwni. generalnie poparcie dla PiSu jest wiadome - tam, gdzie bieda, tam poparcie dla partii nacjonalistycznych, a jak dołożysz do tego rozdawnictwo typu 500+ to już w ogóle. ah, zapomniałbym, że wzorem ruskich są rejony Polski, gdzie dociera tylko sygnał TVP.
@Magnolia-Fan: ja nic nie skrywam, daje to na co zasluguja. Tak samo jak w stosunku do rosjan czy bialorusinow (bo to mniej wiecej to samo i tyle wspolnego mam z tymi ludzmi).
Poza tym, czy oni mi łaskę robia ze beda dzialali na swoja korzysc? A gadanie o rzekomym status quo jest klamliwe - bo w praktyce w momencie gdy glupia polityka doprowadzi do katastrofy to wlasnie oni najwiecej straca.
No