Wpis z mikrobloga

Małe podsumowanie po roku użytkowania #peugeot 508sw.

PUG kupiony rok temu, 2011 r. 1.6 HDI, 112KM, S&S, skrzynia MCP, 206000 km. Na dzień dzisiejszy przebieg 229000 km.
1. Pojazd zakupiony za ~35k.
2. Pakiet startowy - przegląd w ASO, regeneracja FAPa = 2000 zł.
3. Ubezpieczenie OC+AC+NNW+ASS = 1850 zł.
4. Przy 220000 przegląd u Janusza - olej, filtry, oszacowanie co do zrobienia = 400 zł.
5. Przy 222000 powrót do Janusza na zrobienie tego co znalazł do roboty - hamulce (tarcze+klocki p+t) ATE - 900 zł za graty; płukanie układu chłodzenia (brudny płyn), łącznik stabilizatora przód, silentblock tył, nowa rura do intercoolera - 800 zł.
6. Ubezpieczenie OC+AC+NNW+ASS = 2000 zł.

W tym okresie dwie dłuższe trasy - Chorwacja 3800 km, Francja 4000 km. Trzy wyjazdy po Polsce po 1000 km każdy. Reszta dystansu pokonana w mieście.
Spalanie w trasie przy prędkościach ~120km/h 5.2-5.4l/100 (trasa do Chorwacji, Francji). Przy 140+ prawie 6l/100. Miasto przeciętnie 6.5l/100.

Przez te 23kkm, które zrobiłem nie miałem żadnej awarii ani usterki. Czy warto kupić takiego Peugeota? Oceńcie sami.


#motoryzacja
fotograf_warszawiak - Małe podsumowanie po roku użytkowania #peugeot 508sw.

PUG ku...

źródło: comment_qUmh0OoGEbUHkCwnj5ly3GsoRUWJlxiB.jpg

Pobierz
  • 17
Czy warto kupić takiego Peugeota?


@fotograf_warszawiak: ło Panie... francuz, 5 lat i 206tys przebiegu? przebieg roczny lepszy niż na taksówce.... przecież to tylko na żyletki... zajechany jak nie wiem co...
a tak poważnie to podoba mi się podejście typu" kupiłem samochód za 35k i włożyłem w niego kolejne 5k na mechanika od razu" poważnie... większość januszów kupuje furę, złotówki nie włoży, póki samochód jedzie, a potem marudzenie, że szmelc, trzeba było
@strikingsurface: przebieg był jak najbardziej realny :) A skoro samochód był używany, musiał być ciągle sprawny :p
Janusz (specjalista od PSA i Reno) również zalecił wymianę oleju co 15k, więc tak robię. Co do wpakowania kasy na start - lubię jeździć bez obaw o awarię i robię WSZYSTKO co jest do naprawienia.
A na Passata też patrzyłem, B7, 1.6TDI. Jednak byłby droższy o 10k i miałby słabsze wyposażenie. W tym peżocie
fotograf_warszawiak - @strikingsurface: przebieg był jak najbardziej realny :) A skor...

źródło: comment_TPQmpLSN2SBZF2KwwCx8PCfvHpMschsq.jpg

Pobierz
@fotograf_warszawiak: ale jak pojedziesz do janusza i grażyny na wesele, to nie będzie tego samego szpanu i respektu co w folksfagenie - francuskie samochody wbrew pozorom są całkiem fajne i tanie, ale trzeba dbać....

ostatnio kupowałem Citroena C5 i z tych które oglądałem wziąłem tego z największym prebiegiem - bo mu najbardziej ufałem :D
Gdzie serwisujesz? mam łożyska wahaczy w C5 do wymiany iu szukam kogoś, kto ogarnia i kto zrobi
@strikingsurface: PIOMECH ul. Codzienna. Bardzo dobry, solidny warsztat. Drugi polecany od PSA jest na Okęciu, ale tam nie byłem.


@sirgorn: 2.0 w hybrydzie występowało chyba tylko w RXH (który już nie jest hybrydowy). Na pewno prawdziwa skrzynia jest lepsza od wynalazku, który jest w moim egzemplarzu ;) Jeździłem nowym RXH na jazdach próbnych i te 180KM nie zrobiło na mnie wrażenia.
@Stitch: z hejtem też się nie spotkałem, ale francuz nie budzi takiego respektu co VW, AUDI, czy BMW... przynajmniej u "moich" januszy. Nawet Skoda Superb jest poważana, choć zauważam, że ostatnio modne stały się SUVy. teraz szczytem bogactwa i prosperity jest KIA SPORTAGE i Mitsubishi Outlander
@fotograf_warszawiak: Golf 3 here kupiony za 3. Usterki wszelkie naprawione na sznurki trytyki i pianke montażową co nie dalo rady to części ze szrotu a dokładniej (dojazdówka 50zł, wahacz 30, wydech 200zł, szyberdach 100zł ) Spalanie 6l/100km.
0 check enginów, 0 dpfów. Wsiadasz jedziesz kopcisz ;p
Jeśli auto to dla ciebie środek z a do b przy dobrej muzyce to może szkoda tyle kasy na lepsze auto i zostań przy golfie
@fotograf_warszawiak: jak miałem Xsarę 98 1.4i - to nie bałem się nią pojechać nigdzie. co prawda trasa 4k się nie trafiła, ale gdyby trzeba było.... poszła w świat, bo miała progi i belkę z tyłu do robienia - w sumie trochę żałuję, że sprzedałem ją...
@fotograf_warszawiak: Nope, obecnie przejechane 37k Km bo po 300 000 się przekręca xD (mam nadzieję że tylko 1 się przekręcił xD)
Mam go od 3 lat ani razu nie miałem sytuacji że stanął w trasie - poza złapaniem gumy ale to w każdym się może stać.
Jedyne czego się boje to że jak ktoś we mnie wjedzie to wyjedzie z drugiej strony mam dziurawą podłogę załataną żywicą a próg "zrobiony" pianką.