Wpis z mikrobloga

Drodzy fani Falloutów!

W związku z tym, że mój ulubiony tag #falloutmod tak ładnie się rozwinął (116 obserwujących w tej chwili!) postanowiłem z tej okazji zrobić małe #rozdajo. Do oddania mam figurkę Funko POP Games: Fallout #49: Power Armor. Niestety, nie posiadam już pudełka, więc zwycięzcy wyślę samą figurkę - jest za to w bardzo dobrym stanie. Zdjęcie poniżej. Jej wartość oceniam na jakieś 40-60 zł.

Żeby wygrać, należy spełnić dwa warunki:
1. Obserwować tag #falloutmod (albo zacząć go obserwować)
2. Napisać odpowiedni komentarz (szczegóły i przykład poniżej).

Jak wybiorę zwycięzcę? Po najlepszym (w moim uznaniu) komentarzu. W poprzednim wpisie pytałem, jak powinienem zdecydować - skoro mirkorandom losuje tylko wśród plusujących, a ja nie chcę wysyłać figurki za głupiego plusa, to rzeczywiście nie ma sensu używać mirkorandom. Plusujcie albo nie, to nie ma dla mnie znaczenia. Zwycięzcę nagrodzę po prostu za to, że postarał się i napisał fajny, ciekawy komentarz.

Jeżeli komuś się to nie podoba, to niech nie bierze udziału. Nie będę nagradzał za plusy i już.

Przy okazji komentarzy będziemy mogli się wszyscy lepiej poznać :) choć zwycięży tylko jedna osoba.

Cała zabawa polega na tym, żebyście opisali siebie używając Falloutowego systemu SPECIAL. Czyli: Strength - Siła (S), Perception - Percepcja (P), Endurance - Wytrzymałość (E), Charisma - Charyzma (C), Intelligence - Inteligencja (I), Agility - Zręczność (A), Luck - Szczęście (L).

Minimalna wartość to 1 a maksymalna to 10, więc 10 siły oznacza że jesteście silni niczym Pudzian, 5 to oczywiście wartość przeciętna, a siła 1 oznacza, że jesteście bardzo, bardzo słabi. Tłumacząc te wartości opisowo, wygląda to mniej więcej tak: 1. bardzo źle. 2. źle. 3. słabo. 4. poniżej średniej 5. przeciętnie 6. dobrze 7. bardzo dobrze 8. świetnie 9. wyśmienicie 10. ''Heroicznie''.

Dla przykładu opiszę siebie, żebyście wiedzieli jak mniej więcej to zrobić:

Siła 6 - siła lekko powyżej średniej, podciągnę się z 10-12 razy, ale nic specjalnego.
Percepcja 3 - mam sporą wadę wzroku i dlatego tak nisko. Słuch w porządku, inne zmysły też, ale nie jestem szczególnie spostrzegawczy ani wyczulony. Czasem zdarza mi się gdzieś zagapić.
Wytrzymałość 5 - nie jestem szczególnie wytrzymały. Ostatnio trochę więcej się ruszam i widzę, że powinienem dawać z siebie więcej np. w bieganiu. Może nie męczę się bardzo szybko, ale nie mam też tak dobrej formy jak kiedyś.
Charyzma 6 - czasem, kiedy mam dobry dzień, potrafię dobrze wypaść czy nieźle się zaprezentować. Posiadam grono całkiem fajnych znajomych, choć nie są to rzesze wielbicieli i dlatego tylko 6. Przez lata też zdarzało się też przyjemne zainteresowanie ze strony płci przeciwnej, więc może 6 jest odpowiednią wartością.
Inteligencja 7 - myślę, że ''very good'' to i tak dobrze! A na poważnie to nie jestem wybitnie inteligentny, tylko tak trochę powyżej średniej. Znam wielu ludzi bardziej oczytanych albo myślących szybciej niż ja. Nie jestem wszechstronnie utalentowany i na pewno nie jestem geniuszem.
Zręczność - 5. Nie jestem zbyt zręczny, nie umiałbym żonglować nawet 2 piłeczkami...
Szczęście 6 - nie było z tym w życiu najgorzej, ale moje szczęście często bywało zezowate. Powiedzmy, że jest całkiem ok! Nie mam niestety ciekawych historii o tym, jak to spadający walec ominął mnie o centymetry, więc tylko 6.

No, tak mniej więcej powinno to wyglądać, choć zachęcam do rozpisywania się! Kto wie, może komuś się nawet spodobacie? ( ͡º ͜ʖ͡º) Na pewno nie wygra ktoś, kto będzie uzasadniał statystyki zaledwie paroma słowami.

Zabawa trwa od teraz do jutra do godziny 15. JUTRO po 15 wybiorę i ogłoszę zwycięzcę, wyślę do Niej/Niego prywatną wiadomość z gratulacjami oraz prośbą o adres i wyślę figurkę.

Życzę Wam wszystkim miłej zabawy! Chciałbym móc nagrodzić więcej osób, ale niestety nie mam więcej Falloutowych gadżetów. Obserwujcie #falloutmod i piszcie, poznajmy się lepiej!

***
Na koniec wołam użytkownika @ojmirkumirku - założył ten tag i mam nadzieję, że jeszcze nie raz i nie dwa coś tutaj napisze. Niedługo w końcu ukaże się Fallout: Nevada...

#fallout #falloutmod #rpg #crpg #glupiewykopowezabawy #postapokalipsa #rozdajo
Pobierz Sagez - Drodzy fani Falloutów!

W związku z tym, że mój ulubiony tag #falloutmod ta...
źródło: comment_gVXa4vq2WHtiGl7fCR9k0owfV3L7qw0Z.jpg
  • 19
@Usmiech_Niebios: Nie, możesz mieć 10 w każdym współczynniku, tylko musisz to uargumentować :) I tak w grze można statystyki podnieść, w życiu tak samo. Więc nie ograniczajcie się! Piszcie :)
@Sagez: fajna zabawa :)

Siła 3 - potrafię podnieść butelkę z piwem i czasem coś więcej! (np. razem z paluszkami)
Percepcja 4 - mam wadę wzroku, co obniża ocenę, i przeciętny słuch, nie potrafię się odnaleźć gdzieś w głuszy, za to mam dar znajdowania pubów w miastach, czyli źle, ale nie tragicznie.
Wytrzymałość 3 - potrafię się dostać do samochodu i nawet do sklepu, jeżeli nie jest daleko od samochodu.
Charyzma
@Sagez:
Siła 6
Percepcja 6
Wytrzymałość 6
Charyzma 6
Inteligencja 6
Zręczność 6
Szczęście 13
Wszystko przeciętnie lub lekko powyżej przeciętnej. Nadrabiam życiowym fartem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Sagez:

Siła 4 - no tak średnio bym powiedział, nie ćwiczę, praca siedząca. Ogólnie pewnie byle jaki ghul by ze mną wygrał. No chyba że bym się na nim położył, a masa załatwiła by resztę (za dużo nuka coli :D)

Percepcja 6 - nie jest źle, mam wadę wzroku ale dodatkowe perki w postaci soczewek znacznie ułatwiają sprawę. Słuch w normie. Bardzo dobrze wykrywam pułapki. Przykładowo jeżdżę już 13 lat samochodem
@Sagez: Siła 3: przy podciąganiu na drążku Pani od wf nie zdążyła nawet włączyć stopera, dałam sobie 3 na zachętę bo mam całkiem silne uda:D
Percepcja 7: świetny wzrok, słuch i węch. Ale słabszy niż u większości zwierząt, więc nie będę się wygłupiać z 10tkami;)
Wytrzymałość 8: zawsze walczę do upadłego i nigdy się nie poddaję, jak upadam to zawsze się podnoszę. Jestem również silna psychicznie, nie można mnie zniechęcić jak
@Sagez: Świetna zabawa, bierę udział! Dzięki za zawołanie :)

Siła 8 - podniosę 1,2 masy ciała, więc nie jest źle :D

Percepcja 4 - mam niemal -3 dioptrii i bez nich/bez soczewek wpadłbym pod pierwszy lepszy samochód, ale za to mam w miarę wyczulony słuch, choć i tak bym nie zdobył punktu w Jaka To Melodia

Wytrzymałość 6 - solidnie i bez szaleństw, dłuższe bieganie nie powoduje u mnie ataku serca
@Sagez:
Level 26

ST 2 - nie podciągnę się nawet raz, ale ze słoikami sobie radzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
PE 4 - okulary wprawdzie noszę tylko do komputera, ale bez nich jeszcze na drzewa nie wpadam
EN 6 - do biegania nadaję się tak sobie, ale na rowerze mogę śmigać godzinami. W łóżku też nie mam problemów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
CH
@Sagez:
Siła 5 - nie za mocny, nie za słaby, chociaż łeb nie od parady
Percepcja 9 - wyuczony znajdywania jakichkolwiek plamek na monitorze, by go kolejny raz w ciągu 15 minut wyczyścić potrafisz zobaczyć ruch skrzydeł muchy mięsnej z odległości trzech ekranów ładowania, jednak wciąż nie wiadomo czemu zapominasz o Szponie Śmierci tuż za tobą
Wytrzymałość 9 - potrafisz chodzić cały dzień i dziwić się, że nie jesteś zmęczony takim
@Sagez: Ja jednak zrobię na 40 punktów, nie mam co zmieniać przyzwyczajeń:

St: 4 - podnoszenie rzeczy do góry i na dół na siłowni nie zmienia faktu że będę słabszy do typowego rówieśnika. W postapokaliptycznym świecie teoretycznie byłbym silniejszy, bo dobre odżywienie, ale biorąc pod uwagę że jeden punkt siły pozwala biegać z 11 kilogramami obciążenia, a nie widzę siebie biegającego z 44 kilogramami wartość ta może być zawyżona.
Pe: 3