Wpis z mikrobloga

Według Rosjan izraelski parlament zbierze się na podstawie rzadko stosowanej pilnej procedury aby potępić usuwanie radzieckich pomników w Polsce. Symetryczną uchwałe przyjmie też rosyjska Duma.
Zostało to już wcześniej uchwalone miedzy państwami.
Na dniach krytyka usuwania pomników przyszła tez z państw sojuszu wojskowego w któym główną rolę gra Rosja. Są to m. innymi Białoruś, Armenia, Kazachstan i kilka innych byłych republik ZSRR.
Protesty będa wysyłane do innych państw i międzynarodowych instytucji, aby potepiły polskie władze.
W rosyjskich mediach burza medialna i padaja zapowidzi kolejnych ostrych interwencji wobec Polski (ONZ, OBWE). Nie mają sie one ograniczyć tylko do słownych protestów.

Mam nadzieję, że rządzący Polską w walce z opozycją i Brukselą zauważają, że otwarty jest inny istotny front i mają jakąs strategię na walkę na nim.

źródło ros

#neuropa #4konserwy #rosja #izrael #rosyjskiemediaopolsce
  • 18
@szurszur: Tylko czy te usuwanie jest potrzebne? Ja wiem, że zaborcy, że ZSRR złe ale ta trauma działa na odchodzące powoli pokolenia - za X lat takie pomniki będą ciekawostką, atrakcją turystyczną, a opatrzone odpowiednim komentarzem - przestrogą.
Tylko czy te usuwanie jest potrzebne?


@plen: Te pomniki i tak był usuwane tylko powoli. Robiły to samorzady i Rosjanie nie robili wielkich scen. Czesciowo dla PR czesciowo z innych powodów PIS zrobił z tego show i Rosjanie rozpoczeli miedzynarodowe działania.
Tra łatwiej im przedstaiwac Polske jako odmieńca, bo władza wojuje i ze Wschodem i z Brukselą i jeszcze ze sporą częscia własnego narodu.
@szurszur: Weryfikują. Coś czuję że nie przejdzie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chociaż na królewieckich portalach widziałem, że publikowali nawet te po polsku ale to malutkie strony z małym zasięgiem- tam chyba aż tak nie pilnują.
Swoją drogą ludzie sobie nie zdają sprawy jak wielka machina propagandowa jest skierowana przeciwko Polsce.
Pomniki UPA/Bandery przy tym to jak mrówka do słonia.
akoś trudno mi uwierzyć że Żydzi będą chcieli się w to angażować.


@pawel_tarnobrzeg: zawiązali "historyczny sojusz z Rosją" jak mówił Michalkiewicz. Rosjanie zobowiązują się wspierać narrację, że holocaust to jedyna w swoim rodzaju wyjątkowa tragedia a Żydzi uznawać wyjątkową rolę Armii Czerwonej w walce z nazizmem. Chyba ten sojusz był wymierzony o ile się nie mylę w "banderowców" którzy u siebie po Majdanie przewracali pomniki Lenina... ale okazało się, że i