Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do doświadczonych motomirków. Ile trzeba mieć nawiniętych km żeby dosiadać potwora typu Hajka gen. II czy ZZR 1400 ? Jeżdżę od 2 sezonów Hondą VFR 800 FI i przejechałem do tej pory 20 k km (tak jest to mój 1 motocykl ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Planuję w przyszłości ewentualny zakup takiego moto (w grę chodzi jeszcze Yamaha FZ1 i BMW K1300S) lubię długie trasy. Proszę o opinie posiadaczy lub osób które miały okazje jeździć. BTW miałem okazje jeździć testówką S1000RR - i jak dla mnie jest to p*****ny sprzęt ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy da się takimi sprzętami jeździć rozsądnie ? Nie, to nie jest prowokacja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#motocykle #kiciochpyta #motomirko #motomirki #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 17
@darkroad: Da się jeździć wolno na każdym sprzęcie. No i szybko też. Ale jak jedziesz mocnym sprzętem w deszczu, to musisz dużo bardziej uważać, bo tylne koło szybko traci przyczepność.
@darkroad: Tak jak powyżej, nawet na Simsonie możesz się zabić. Na wszystkim da się jeździć rozsądnie. Obecnie jeżdżę moto, które ma prawie 100 koni i moja średnia prędkość w mieście mieści się w ramach obowiązujących przepisów a w trasie nie przekraczam przepisowych 140 km/h.
@darkroad: spokojnie mozesz hayke kupowac. Nie taki potwor straszny jak go maluja :)tylko jesli chodzi o komfort to imo vfr ma lepszy od hayki, jest ona bardziej sportowa :) jak typowo turystycznie to spojrz na gtr od kawasaki albo k1300s od bmw albo na triumpha ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@darkroad: jak sie oswoiles z vfr to hayka ma pare wiecej kg i drugie tyle mocy. Skoro na vfr ci nie odbija, to smialo mozesz brac, ale jak masz epizody gdzie skurcz reki trzyma zbyt dlugo, a nie tylko ruszajac spod swiatel lub wyprzedzajac cos, to sobie odpusc.
@sierzchula: Co do Hajki to ciekawi mnie jedna rzecz. Hajka nie ma kontroli trakcji. Co np jak natrafisz w zakręcie na jakiś wybój i przez przypadek odkręcisz lekko manetkę gazu ? Przy tym momencie uślizg tylnego koła i gleba pewna. Jeździłeś może tym sprzętem ?
Co np jak natrafisz w zakręcie na jakiś wybój i przez przypadek odkręcisz lekko manetkę gazu ?


@darkroad: Takie błędy jak wiszenie na kierownicy które może doprowadzić do niekontrolowanego odwinięcia to powinny być wyeliminowane już na etapie nauki jazdy czy stażu na 125.

Manetka busy nie jest śmiertelnie niebezpieczna ;-) to już w gixie mam bardziej nerwową, owszem, błędów np. nie domknięcie gazu na hamowaniu przodem nie wybacza, ale bez przesady,
@darkroad: hayka po 2013 tez ma porzadne heble (brembo), z tego co sie dowiadywalem zzr ma brembo w wersji premium ktora jest drozsza ponad 10k, nie wiem jak to sie sprzedawalo. Ogolnie zzr jest drozszy i tylko czarny lub czarno zielony i to mnie zniechecilo. Czy wyhaczysz taki w tej cenie to nie wiem - mozesz zrobic tak, ze 35k na wklad wlasny, 30k na 4 lata rozkladasz w kredycie i
@gerard-kowalski: jestem!

Co do Hajki to ciekawi mnie jedna rzecz. Hajka nie ma kontroli trakcji. Co np jak natrafisz w zakręcie na jakiś wybój i przez przypadek odkręcisz lekko manetkę gazu ? Przy tym momencie uślizg tylnego koła i gleba pewna. Jeździłeś może tym sprzętem ?


@darkroad: tu trzeba liczyć się z tym, że w każdym momencie przy odkręceniu jesteś w stanie stracić trakcję, nie ważne czy w zakręcie, na