Wpis z mikrobloga

Mimo tego, że w najmniejszym stopniu nie popieram reformy sądownictwa, zaczynają przerażać mnie działania części opozycji.
Do 5 lat więzienia "za wspieranie Kaczyńskiego", skargi na prawników popierających reformę. Czy to nie jest właśnie cofanie się do komunizmu?
Gdzie zmierzamy? Czy oni nie widzą, że zawsze znajdzie się kilku prawników, którzy wydadzą wyrok, opinię czy sporządzą akt oskarżenie zgodnie z którymi dane działanie będzie albo sprzeczne albo zgodne z Konstytucją, zależnie od tego czego chce partia, minister czy prezes?
#prawo #neuropa #przemyslenia
  • 10
@L_Anarchiste: wydaje mi się, że pomysł karania przeciwników politycznych więzieniem dobitnie podkreśla ich słabość.
to jest jakiś absurd, krzyczenie że poprzez reformę sądownictwa wracamy do komunizmu (co jest w większej części zgodne z prawdą), a później postulowanie pakowania do więzienia wspierających Kaczyńskiego.
@kingkris: zresztą, przecież posłom przysługuje immunitet i nigdy nie odpowiadają na podstawie kk za działania związane z wykonywaniem mandatu. kogo więc chcą karać zwykłych ludzi?
@kingkris: dlatego tak istotne jest, żeby nie dopuścić do wprowadzenia prawa, zezwalającego posłom obsadzać stanowiska sędziowskie. jak oni teraz chcę wsadzać przeciwników do więzień to jak dostaną narzędzia, które chce wprowadzić pis to będzie nieciekawie.
no ale zamiast protestować to lepiej krzyczeć o komuchach, ubekach i lewakach ;)
@trapped: pis i po to taka sama gangrena, po to cwaniaki myslace tylko o kasie, z kolei pis to nawiedzeni konserwatysci ktorzy uwazaja, ze kazdy kto mysli inaczej jest w bledzie i ma bez dyskusji zyc tak jak oni sobie wymyslili.

spuscizna komuny ma niestety ogromny wplyw na to, co sie teraz dzieje. nie chodzi mi nawet o to, ze oni sa komunistami, ale ze po prostu maja doswiadczenie zbudowane w
@L_Anarchiste: oj tak zawsze musi być ktoś kto będzie trzymał za mordę. prosta strategia w wyborach, wystarczy znaleźć wroga - złodziei, kastę, elity i zapewnić, że się ich zlikwiduję, a to, że przy okazji ograniczy się wolność reszty to już nie ma znaczenia.