Wpis z mikrobloga

Polecam wszystkim pelikanom łykającym zarzutkę o Piotrowiczu jako złym prokuratorze PRL:

Aleksander Bentkowski, w PRL adwokat, członek ZSL, w III RP wieloletni poseł z ramienia PSL, minister sprawiedliwości w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, tak wspomina okoliczności powołania Stanisława Piotrowicza na szefa prokuratury rejonowej w Krośnie w 1990 roku:

Gdy miałem podjąć decyzję o obsadzie stanowiska prokuratora rejonowego w Krośnie, to zwróciłem się z pytaniem do swojego kolegi Stanisława Zająca [w PRL adwokata i obrońcy, później działacza ZCHN i PiS, posła i senatora AWS i PiS]. Znaliśmy się bardzo dobrze, miałem do niego pełne zaufanie, i nie ukrywam, że podejmując decyzje opierałem się na jego opinii.

Gdy zapytałem Staszka Zająca, co sądzi o pomyśle powołania pana Piotrowicza na stanowisko szefa prokuratury w Krośnie, powiedział, co dobrze pamiętam: „Tak, możesz spokojnie powołać, to jest porządny człowiek, on nam pomagał w okresie poprzednim.” Dla mnie to była absolutnie wystarczająca rekomendacja


PS. Staszek Zając, to obrońca Antoniego Pikula, jedynego znanego opozycjonisty, rzekomo oskarżanego przez Piotrowicza.


#polityka #prawo #tklive #4konserwy #pis #bekazpisu #piotrowicz
  • 6
@erbo: Staszek Zając:
- po pierwsze primo pisior;
- po drugie primo - tak się ciekawie składa, że zginął w katastrofie smoleńskiej więc nie można sprawdzić, czy to prawdziwe słowa xD
Jeszcze powiedz, że Bentkowski udzielił tego wywiadu PO kwietniu 2010 i już wszystko mamy xD