Wpis z mikrobloga

Podsumujmy, kim są protestujący według partii rządzącej.

1. Bolszewikami, ubekami i idiotami.

Tam [na manifestacje] chodzą stare upiory bolszewickie, ubeckie wdowy chodzą, oczadzeni chodzą i chodzą jeszcze pożyteczni idioci.

~ Waldemar Bonkowski, senator PiS

To wpisuje się w retorykę PiS-u, wszak niejaki poseł Pięta już jakiś czas temu stwierdził, że

kto nie popiera PiS-u, to zdrajca lub kretyn


2. Głupcami ślepo podążającymi za telewizją (na pewno szczególnie ci urodzeni po '89 :))

[Rozumiem] troskę młodych osób, które być może zaniepokojone tym, co usłyszały w telewizji przyszły wczoraj na manifestacje. Nie dajcie się zwieść tym, którzy wyprowadzają was na ulicę. Tym politykom, którzy na początku lat 90-tych stworzyli fundamenty do takiego państwa, w którym nie było sprawiedliwości, wymiar sprawiedliwości nie był sprawiedliwy.

~ Paweł Szefernaker (ten od internetowej propagandy PiS)

Nawiasem mówiąc, został fajnie zaorany przez Michała Kamińskiego, byłego pisowca:

Wy dziś mówicie, jak zły jest polski system. (...) Otóż ja chcę wam powiedzieć, że jak ten zły system był tworzony, to ja robiłem maturę, Petru robił maturę, a ministrem był wtedy Jarosław Kaczyński! Do niego kierujcie uwagi, jak wam się dzisiejsza Polska nie podoba! Wyście wtedy zasiadali w Kancelarii Prezydenta, Sejmie i Senacie. Do tych więc, którzy ten system stworzyli miejcie pretensje!


3. Esbekami, zdrajcami i łotrami

Komuniści, esbecy, zdrajcy dzisiaj z pieśnią "Wyrwij murom zęby...". Czy jest gdzieś jeszcze granica hipokryzji i szyderstwa? Precz z łotrami

~ Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych odpowiedzialny za policję

Na oburzoną reakcję młodych ludzi odpowiedział w bardzo inteligentny sposób:

Proszę nie manipulować treścią mojego wczorajszego tweeta. Nie mówiłem o wszystkich, tylko o tych, do których te określenia się odnoszą.


4. Zdrajcami, kanaliami i mordercami

Słynnego przemówienia Jarosława Kaczyńskiego chyba nie trzeba przypominać.

5. A tak w ogóle, jak coś Wam się nie podoba, to posłanka Pawłowicz ma dla Was rady:

Cicho! (do posła Cezarego Tomczyka)

Idź, zjeżdżaj! Jazda stamtąd! (do posła Adama Szłapki)

Siadaj! (do Rafała Grupińskiego)

Zjeżdżaj stamtąd! Won! Zjeżdżaj już! (do Ryszarda Petru)

Zejdź stamtąd! Wynocha! (do posła Jerzego Meysztowicza)

Zamknijcie mordy, tak jak prezes powiedział, zdradzieckie mordy! (do wszystkich)


A jak się nie posłuchacie, to traficie do Berezy Kartuskiej, którą pani poseł chciałaby reaktywować:

Może pani profesor Pawłowicz marzy się Bereza Kartuska, może marzy się twierdza brzeska…

- Poseł Krystyna Pawłowicz: Marzy mi się!



#dobrazmiana #bekazpisu #bekazprawakow #bekazpodludzi #neuropa #polityka
alkan - Podsumujmy, kim są protestujący według partii rządzącej.

1. Bolszewikami, ...

źródło: comment_H2YjWysn5tdPYSNL0S5JO05DVybG4o2l.jpg

Pobierz
  • 79
Szkoda, że nie wypisałeś rzeczy, które są wypowiadane po drugiej stronie.


@atpl77: Uwielbiam te argumenty. Szkoda że... No szkoda że sam nie wypisałeś, to zdecydowanie najlepszy sposób "zaorania" osoby której się coś zarzuca. Postaw zarzut, ale nie poprzyj go żadnym przykładem, czy przykładami w podobnej ilości aby pokazać że to wszystko niewinne igraszki przy tym co wyprawia druga strona.
Szkoda, że nie wypisałeś rzeczy, które są wypowiadane po drugiej stronie.

jak już jesteś taki rzetelny wipokowy dziennikarz to poprosimy o rzeczy wypisywane po drugiej stronie barykady


@atpl77: @Pszesmiewca: Po pierwsze, miała być #dobrazmiana i polepszenie standardów, a tymczasem jedynym "argumentem" jaki słyszę, jest "a u was bijo murzynów". I nie przez przypadek "argument" wziąłem w cudzysłów (to przechodzimy do punktu drugiego), bo czy ktoś po drugiej stronie wyborców PiS-u
@alkan: Niby SB dawno rozwiązano, ale jak się słucha ludzi z PiS to wychodzi że członków sbecji, ubecji i innych zomo wciąż przybywa, a młodzi 20, 30-latkowie coraz chętniej zapisują się do tych organizacji bo coraz więcej ich na ulicach, zwłaszcza ostatnio.

No szkoda że pelikanm tak trudno dostrzec już w jaką paranoję popadła ta retoryka. To nie są inwektywy, nawet najgorsze jakie można rzucać współcześnie, To celowe narzucanie określeń i
ale dupa boli nie :)?


@skizo: Ostateczny argument, kwintesencja politycznego zniuansowania debaty w wykonaniu zwolenników PiS-u. :)

No dobra obalicie rząd


@Mpocieszka: Nikt nie chce obalać rządu. Chcemy przestrzegania konstytucji (w szczególności jeśli chodzi o tryb uchwalania prawa: konsultacje społeczne, pozwalanie opozycji na zadawanie pytań, rozpatrywanie poprawek, zgłaszanie projektów z wyprzedzeniem, a nie przepychanie w nocy w ciągu 3 dni) i zawetowania szkodliwych ustaw. Nikt nie neguje też konieczności reformy