Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Morderstwo Osamy Bin Ladena. Zastawialiście się kiedyś, że to przeszło tak bez echa? Oczywiście o jego zabójstwie było bardzo głośno, ale mało kto zwrócił uwagę co USA odjebało za kadencji Obamy.

  To była zwykła zbrodnia wojenna. Komandosi Navy SEALs polecieli na obce terytorium, zabili człowieka i część jego rodziny na oczach resztki, która przeżyła. Zabrali jego zwłoki i zrzucili z helikoptera. Złamali chyba wszystkie traktaty międzynarodowe jakie się dało złamać.

  - Brak procesu.
  - Działanie na terytorium obcego państwa, bez zgody jego władz.
  - W momencie zabójstwa Osama był cywilem.
  - Nie można uznać, że komandosi działali w samoobronie.
  - Zbezczeszczenie zwłok.

  Nie oceniam czy Osama na to zasłużył czy nie. Być może tak, ale niczego mu nie udowodniono, nie odbył się nawet zaoczny proces. Oczywiście narracja w mediach poszła po linii białego domu. Nagłówki gazet. "Śmierć Osamy" - raczej zabójstwo. "Tak zginął największy terrorysta" - raczej tak został zamordowany. "Osama nie żyje", "Kulisy śmierci Osamy bin Ladena", "Komandos, który zabił bin Ladena: Mózg wypłynął mu na twarz".

  Można stawiać jeszcze ciekawsze pytanie. Czy ktokolwiek odpowie za tę zbrodnie wojenną? Pewnie nie. Gdzie są wszystkie międzynarodowe trybunały, instytucje, sądy, pakty, konwencje, organizacje?

  Co ciekawe chyba jedynym, który potępił działania USA był F. Castro. Cytuję:

  "Niezależnie od tego, co zarzuca się bin Ladenowi, zabójstwo nieuzbrojonego człowieka otoczonego przez członków rodziny stanowi odrażający akt. A to właśnie, jak się wydaje, uczynił rząd kraju najpotężniejszego w dziejach świata" - napisał Castro w swym stałym felietonie "Refleksje" zamieszczonym w czwartek na łamach hawańskiego dziennika "Granma".
  Coś takiego jak prawo międzynarodowe to tylko wydmuszka w której można trzymać słabych. Silni się nie muszą do niego stosować, a słabi jeszcze będą mu przyklaskiwać.

  pokaż spoiler inb4 wiesz co zrobił OSAMA??? - tak wiem i chuj, gdzie proces?


  #terroryzm #geopolityka #prawo #afganistan #przemyslenia #pakistan #alkaida
  pokaż całość

  odpowiedzi (93)

 • avatar

  Aziz Tetteh dwa razy w roku zbiera stary sprzęt z szatni Lecha Poznań i zawozi go dzieciom w Ghanie. Wracając do ojczyzny zawsze też kupuje ciężarówkę jedzenia, które ofiarowuje wybranemu wcześniej domowi dziecka.

  [R]: Słyszałem od pana kolegów z Lecha, że w szatni wszystkie zużyte buty, stare piłki czy koszulki, trafiają do pana. Po co one panu?

  [AAT]: Żeby rozdawać.

  [R]: Komu?

  [AAT]: Dzieciom. W Ghanie. Zbieram to wszystko i wywożę do Afryki.

  [R]: Stare koszulki?

  [AAT]: Tych dzieci nie stać na ten sprzęt. Wiem dobrze, jak potrzebują pomocy. Do Akry latam dwa razy w roku. Z Polski za każdym razem zabieram wielką torbę ubrań, piłek. Robię to od lat. Tuż po przylocie jadę do sklepu małą ciężarówką i każę ją wypełnić. Wrzucają tam ryż, olej, cukier, wodę. Wszystko, co może się przydać. Bo w Afryce głód wciąż jest problemem. Wybieram później jeden z domów dziecka i ofiaruje mu wszystko, co mam.
  #pilkanozna #ekstraklasa #lechpoznan
  pokaż całość

  odpowiedzi (37)

 • avatar

  #heheszki #humorobrazkowy #paryz #wiezaeiffla #francja

  Tylko #niebieskiepaski są w stanie zrozumieć ten żart ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  odpowiedzi (15)