Wpis z mikrobloga

Czesc Miraski! Mam pytanie do osob które znają się troche na działalnościach gospodarczych. Sprawa wyglada następująco: fajna praca, fajna kasa z tego co opowiadał pracodawca, haczyk jest taki ze zeby zarobić fajny hajs trzeba założyć działalność ryczałtowa (?) i samemu opłacać ZUS, który ma wynosić na początku (przez pierwsze dwa lata) niecałe 500 zł, a wraz z czasem nieco więcej. Sęk w tym ze jestem zielona w tych sprawach i nie wydaje mi sie to takie kolorowe jak zostało to przedstawione. Teoretycznie po czasie mogę zrezygnować z działaności bez żadnych nieprzyjemności, ma to polegać tylko na jednym przelewie co miesiąc wlasnie na kwotę tych kilkuset złotych- ma to zagwarantować składkę emerytalna i zdrowotna, czyli to co normalnie odprowadza pracodawca. Czy ktos orientuje sie, czy faktycznie tak to wyglada? Nie wpedze sie w kłopoty z tego tytułu? Nie chce zostać na lodzie bez pieniędzy... jak wyglada pozniej rozliczenie z podatku? Jakas dobra duszyczka jest w stanie wytłumaczyć to najprościej jak sie da? Help me :( #podatki #prawo #praca #pracbaza
  • 4
@beboktrzynasty: normalnie musiałby kupę kasy za ciebie bulić a tak będziesz go kosztować tylko 500 stówek po pierwsze
po drugie jako firma nie masz urlopów i może sobie ciebie zwolnić w 5 minut

po to jest stosunek pracy aby pracownik był chroniony w przypadku firmy to już tak nie działa