Wpis z mikrobloga

Mirunie proszę o radę,

Mam w ścianach przewódy 2,5mm x3. I problem jest taki. W małych pokojach (w każdym 2 razy gniazdko + jedno światło)
+ duży pokój 2 gniazdka jest podłączone pod jeden korek, to znaczy na tym korku jest 6 gniazdek i 2 światła. Czy może tak być?
#remont
#remontujzwykopem
#elektryka
  • 13
@kiwis: Jeżeli jest to nowe budownictwo (a przynajmniej coś od roku 2000), to nie może być takiej sytuacji. Zabrania tego rozporządzenie.
Ma to też oczywiście związek z funkcjonalnością instalacji. Trochę słabo, gdy zadziała Ci zabezpieczenie od zwarcia np. w odkurzaczu o pierwszej w nocy, gdzie nagle nic nie widzisz :D
@kiwis: Ogólnie to nie jest jakiś duży problem. Tak jak pisali poprzednicy - w przypadku zwarcia wywali Ci też te 2 lampy, no ale to są sporadyczne przypadki. Sama ilość odbiorników na 1 korku nie jest duża. Jak masz możliwość to poprawić to zrób to, jak masz nas tym spędzić parę dni to bym olał.
@kozi966: Nie instalacja jest z przed 2-3 miesięcy, gdy poprzedni właściciel zaczął remontować celem sprzedaży, ale udało mi się kupić zanim skończył robić gładzie itp.
@kiwis: No to trochę "pszypau", bo ja bym tego nie odebrał.
Na kolejnej kontroli pięcioletniej, wymaganej prawem budowlanym, pomiarowiec może to zakwestionować i uznać instalację za niespełniającą wymogów. Co się z tym wiąże? np. niespełnienie warunków OWU u ubezpieczyciela - choć kiedyś tego nie sprawdzali, teraz się to zmienia. Głupie zalanie i nie ma odszkodowania w zakresie instalacji elektrycznej.... a nie daj Boże pożar.
A póki co, będzie sobie to jakoś