Wpis z mikrobloga

murki porada prawna potrzebna,
Czy sprzedając na #olx 1 używaną rzecz o wartości 500zł mam obowiązek wystawić komuś dowód zakupu? Nie paragon czy fakturę bo wiadomo, że nie prowadzę działalności gospodarczej. Ale np. ręcznie napisane pokwitowanie.
#prawo #handel #kiciochpyta
  • 11
Art. 462 kc chyba przeczy twojej tezie.


@ripp1337: A jaka byla ta moja teza? I co ma wspolnego ten artykul z umowa sprzedazy? Przeciez to nie jest w zaden sposob polaczone

Art. 462. § 1. Dłużnik, spełniając świadczenie, może żądać od wierzyciela

pokwitowania.

§ 2. Dłużnik może żądać pokwitowania w szczególnej formie, jeżeli ma w tym

interes.

§ 3. Koszty pokwitowania ponosi dłużnik, chyba że umówiono się inaczej.
Mówisz, że ogólne przepisy o zobowiązaniach nie mają nic wspólnego ze szczególnymi?


@ripp1337: nic takiego nie napisalem. Malo tego - to ty upierasz sie ze dluznik to szczegolna forma osoby kupujacej co jest idiotyzmem.

Tu chyba możemy zakończyć dyskusję.


@ripp1337: dokladnie
dluznik to szczegolna forma osoby kupujacej co jest idiotyzmem.


@karer: W umowach wzajemnych obie strony są względem siebie dłużnikami i wierzycielami.
Naprawdę - kup sobie jakiś podręcznik do cywila, przeczytaj ze zrozumieniem i potem próbuj sił w e-poradach prawnych. Kompromitujesz się, ale to twoja sprawa. Gorsze jest to, że komuś możesz niechcący zaszkodzić.
W umowach wzajemnych obie strony są względem siebie dłużnikami i wierzycielami.


@ripp1337: a co to za idiotyzmy sa? Skad wyssales te glupoty?

Kompromitujesz się, ale to twoja sprawa. Gorsze jest to, że komuś możesz niechcący zaszkodzić.


@ripp1337: sorry ale piszesz idiotyzmy jakich malo.
@drgreenthumbb na forum prawnym powiedzieli mi że jeśli przed zapłaceniem kupujący nie domagał się pokwitowania to domyślnie uznaliśmy że umowa sprzedaży była ustna (też to jest wiarzace)